Kalousek: Na záchranu eura dáme až 38 miliard. Z EU bereme mnohem víc

24.01.2012 11:32 | Zprávy
autor: par

Ministr financí Miroslav Kalousek prozradil konkrétní částku, kterou Česká republika může poskytnout jako půjčku Mezinárodnímu měnovému fondu na záchranu zadlužené eurozóny. Jedná se o částku 38 miliard korun (1,5 miliard eur) a půjde z devizových rezerv České národní banky (ČNB).

Kalousek: Na záchranu eura dáme až 38 miliard. Z EU bereme mnohem víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek a společná evropská měna. Fotokoláž.

"Česko čerpá z fondu unie čistých 175 miliard korun, považoval bych proto za nemravné a nemorální se na pomoci nepodílet,“ zdůvodnil českou půjčku Kalousek deníku Právo, který informaci přinesl. Svůj návrh teď bude prezentovat vládě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Maastrichtská kritéria

Je pravda, že se od letoška vyhodnocovat nebudou? Proč? A znamenalo by jejich splnění automatické přijetí Eura nebo ne? Vy sama, jste pro jeho přijetí? Vím, že teď ne, ale co třeba za čas?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč vlastně Bakala živil Knihovnu Václava Havla? Promluvili zasvěcení

4:44 Proč vlastně Bakala živil Knihovnu Václava Havla? Promluvili zasvěcení

Knihovně Václava Havla hrozí zánik. Dle dostupných informací organizaci opustila řada osob a to včet…