Kalousek trvá na dani z vína

14.05.2012 16:05 | Zprávy

Ministerstvo financí se vyjádřilo ke slovům poslance Davida Šeicha (ODS), že ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) upustil od zařazení spotřební daně z vína do návrhu zákona o změně daňových a pojistných norem. Rozhodně to prý není pravda. Daň z vína má totiž platit od roku 2014, a proto není v předkládaném balíčku s reformami, jež začnou platit roku 2013, vysvětlil resort deníku Právo.

Kalousek trvá na dani z vína
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

"Návrh zákona, ke kterému se již uskutečnilo připomínkové řízení, zavedení daně z tichého vína neobsahuje," řekl Šeich agentuře Mediafax, jenže Kalouskovo ministerstvo uvedlo, že se poslanec spletl.

Šeich se spletl

"Pan poslanec si patrně neuvědomil, že daň z vína by měla začít platit až od roku 2014, tudíž se to neobjevilo v současném balíčku s novelami, které mají platit od roku 2013. Tento návrh tedy bude podán samostatně,“ uvedl mluvčí resortu Ondřej Jakob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Největší zakázka v historii jaderných elektráren míří do Plzně

17:39 ČEZ: Největší zakázka v historii jaderných elektráren míří do Plzně

Společnost Doosan Škoda Power zvítězila v tendru na nové generátory pro Jadernou elektrárnu Temelín.