Kmotr Dlouhý překročil rychlost. Zametli to pod koberec

10.12.2011 10:20 | Zprávy
autor: Radek Kraus

Kmotr Dlouhý, známý jako "kníže z Hluboké", který údajně ovlivňuje politiku v celé zemi, jel vloni v Písku přes povolenou rychlost. I když byl přistižen policisty, pokutu nedostal a o body nepřišel. Teď kvůli tomuto případu stíhá státní zástupkyně dva písecké úředníky a policistu. V případu má údajně figurovat i možnost uplácení.

Kmotr Dlouhý překročil rychlost. Zametli to pod koberec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

 Ti měli napomáhat incident zamést pod koberec. Vlivný politik ODS, kterého Mirek Topolánek označil za kmotra, přičemž sám za ním na Hlubokou jezdil a lidé z jižních Čech o něm mluvčí jako o "knížeti z Hluboké", trestu unikl.

Jel 140. Tam, kde se může devadesát

Pavel Dlouhý se měl u Písku podle České televize prohánět rychlostí 140 kilometrů v hodině, ačkoliv je v místě povolená jen devadesátka. Podle informací Ladislava Vrabela, který pravidelně upozorňuje na korupci z Českobudějovicka, to bylo na obchvatu Písku a naměřená rychlost byla prý až 164 kilometrů hodině. Dlouhý rád jezdí rychle a se svým terénním Porche s protekční registrační značkou to prý ani nijak jinak neumí.

Úředníci v Písku nestihli přestupek projednat v zákonem dané roční lhůtě, a tak se Dlouhý nemusí bát postihu. Vedoucí právního oddělení odboru vnitřních věcí Zuzana Cikánková přesto médiím řekla, že přestupek řešili jako každý jiný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozpočet prezidenta

K čemu by bylo pro občany a ČR dobré, kdybyste rozpočet prezidenta snížili na 0? A není pokrytecké za to, že to chtěla udělat Fialova vláda jí kritizovat a pak to sám navrhovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Uznávaný umělec vystavuje na pražském letišti

7:16 Letiště Praha: Uznávaný umělec vystavuje na pražském letišti

Letiště Praha otevírá novou výstavu. Jedná se o soubor obrazů významného českého autora Pasty Onera …