Kolem ÚSTR je opět rušno, prý zase bude přívěskem ODS

19.08.2010 21:23 | Zprávy
autor: ova

Kolem Ústavu pro studium totalitních režimů je stále rušno. Z jeho vědecké rady totiž odchází známý historik Vilém Prečan. Důvod? Nesouhlas s personálními kroky nově jmenovaného ředitele ústavu Daniela Hermana.

Kolem ÚSTR je opět rušno, prý zase bude přívěskem ODS

Prečanovi podle ČTK vadí, že Herman povolal zpět lidi, kteří v ústavu pracovali za éry spoluzakladatele a prvního ředitele ústav Pavla Žáčka. V praxi tak pokračují mnohaměsíční personální třenice zahájené únorovým zvolením Jiřího Pernese do čela instituce. Ten skončil kvůli údajnému plagiátorství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelínští technici mění bezpečnostní potrubí

16:32 ČEZ: Temelínští technici mění bezpečnostní potrubí

V hloubi podzemních chodeb pod Jadernou elektrárnou Temelín probíhá technicky náročná modernizační a…