Komunista Ransdorf v ČT natvrdo: Havlovi kamarádi zničili zemi

02.04.2013 21:15

Hostem pořadu Hyde Park na ČT24 byl europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf. Hovořil nejen o Evropské unii, ale také o komunismu a době před rokem 1989. Je přesvědčen, že to nebyla doba pouze špatná, naopak.

Komunista Ransdorf v ČT natvrdo: Havlovi kamarádi zničili zemi
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

„Mně vlajka Evropské unie nevadí. Stejně jako hymna Evropské unie. Já při ní stojím a zpívám ten Schillerův text, zatímco někteří při ní sedí,“ řekl Ransdorf k tomu, že prezident Miloš Zeman vyvěsí vlajku EU na Pražském hradě. Jeho předchůdce Václav Klaus takový krok odmítal. „Myšlenka EU je správná, na rozdíl od jejího provedení,“ dodal.

60. léta byla svobodná

Vznik Evropské unie a její rozvoj byl podle Ransdorfa uspěchaný, hlavně přijetí některých států (jako je Řecko). „Chyba byla, že Řecko bylo urychleně přijato do eurozóny,“ myslí si europoslanec. Problém podle něj je, že Řecko má velmi slabý exportní výkon. Přesto ale v budoucnost EU věří.

Ransdorf nevyloučil, že dojde ke krachům dalších zemí, nebo přinejmenším k problémům podobným těm, které jsou momentálně na Kypru. „Určité obavy, co se týče dalšího vývoje, mám u Itálie,“ prohlásil europoslanec. V případě problémů s Itálií by byla tvrdě zasažena i Francie.

KSČM prosazuje naprosto jiný daňový systém než současná vláda. „Daňový systém by měl motivovat k efektivnímu využívání zdrojů,“ myslí si Ransdorf. Mělo by se prý např. snížit zdravotní a sociální pojištění. „Tady jde o to, jakou budou mít daně strukturu,“ doplnil.

Jeden z tazatelů Ransdorfovi vyčetl, že komunisté před rokem 1989 zničily československé hospodářství. „Havlovým kamarádům se podařilo rozbít v této zemi všechno,“ namítl europoslanec. „Patřili jsme mezi vyspělé země,“ dodal s tím, že proběhla např. industrializace Slovenska.

„Když se podíváme na minulost, tak sice represe byla, ale podle toho také byla emancipace,“ myslí si Ransdorf. Připomněl třeba příznivou dobu 60. let. „Kulturně bylo v době 60. let Československo nejsvobodnější zemí světa,“ tvrdí europoslanec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …