Konzervativní učitelka Shameti: Sledování porna v manželství škodí zdraví

15.09.2012 17:45 | Zprávy

ROZHOVOR První menstruace, sex a masturbace. Jde o témata, o nichž si povídají nejvyšší ročníky na pražské Základní škole Kuncova při sexuální výchově. Veřejně proti tomu vystoupila francouzštinářka Arjana Shameti a už tam neučí. Nyní má jiné starosti. Za Konzervativní stranu kandiduje do Senátu. A její témata jsou manželství, ale i úcta a důstojnost rodiny.

Konzervativní učitelka Shameti: Sledování porna v manželství škodí zdraví
Foto: Repro ČT
Popisek: Učitelka francouzštiny v pořadu Máte slovo

Jak tedy přesně skončila vaše bitva s ředitelem školy Pavlem Petrnouškem?
Nevedla jsem boj s panem Petrnouškem, ale s drzostí a oplzlostí pedagoga, jemuž kurzy sexuální výchovy a náš postkomunistický školský systém umožňují překračovat hranici důstojnosti, úcty a intimity dětí. Po půl roce od události jsem školu opustila.  Ředitel použil všechny prostředky mobingu a boxingu, počínaje veřejnými urážkami až po kontrolu mojí mailové adresy, aby mne ze školy vypudil. Dokonce mi nabídl odstupné formou odměny. Tyto události však přinesly neočekávanou změnu v postojích žáků. Bojovali za spravedlnost a za mě. Prokázali statečnost a odvahu. Jedna dívka za mnou přiběhla s hrůzným objevem: „Paní učitelko, učitelé vás šikanují!“ Jiná statečná dívka si v hodině českého jazyka stoupla a prohlásila, že už má dost pomluv, kterými mě učitelka špiní. Tyto děti se doslova přes noc staly dospělými osobnostmi se zralými postoji a srdcem na pravém místě. Mentálně přerostly své učitele. Prožily občanskou výchovu v praxi i s krutou realitou, že spravedlnost vždy viditelně nevítězí. Mám naději na novou báječnou generaci!

Mnoho žen si stěžuje, že muži koukají na porno na internetu a jsou méně romantičtí. Není i toto důsledkem až moc otevřené sexuální výchovy?
Samozřejmě, že důvodem je otevřená sexuální výchova. Žijeme v otevřené liberální společnosti, která upřednostňuje takzvanou svobodu. Co to však pravá svoboda je? Svoboda rovná se zodpovědnost. Manželé žijí jeden pro druhého. Zodpovědností je, že o svého partnera pečujete jako o vzácnou květinu. Aby vám květina neuschla, musíte ji zalévat. Tak je to i se vztahem, na kterém vám záleží. Pečujete o něj a pravidelně ho zaléváte, což v praxi znamená, že si na partnera uděláte dostatek času. Když nebudete vztah zalévat, uschne. Pokud budete chodit na jídlo do fast foodu, dříve nebo později budete mít vážné zdravotní potíže. Tak je to se sledováním porna v manželství. Ignorací těchto pokušení chráníte svoje zdraví, romantickou duši, čas, peníze a zejména své blízké. To je snad nad vší pochybnost.

Není právě zliberalizovaná morálka jednou z příčin tolika rozvedených manželství v Česku?
Kam lidé spěchají? Ke smrti?  Nevnímají to, čeho je potřeba si vážit a tím je manželství, jako prazáklad rodiny. Co si představíte pod pojmem manželství? Lásku na život a na smrt, zodpovědnost, chtít skály lámat pro vyvoleného, tedy chuť se obětovat a pečovat. Namísto předmětu sexuální výchova by měly být důležitým tématem výchovně - vzdělávacích institucí manželství a rodina.

Proč kandidujete do Senátu právě za Konzervativní stranu?
Jsem křesťanka a tradiční, tedy i trvalé, hodnoty jsou mi blízké. Baví mě objevovat myšlenky a věci prověřené časem. To máte jako se židlí, kterou jednoho dne objevíte na půdě. Otřete z ní prach a zjistíte, že je krásná, má svoji funkci a vysokou cenu. Konzervativní myšlenky chrání společnost od módních myšlenkových proudů. Konzervativce chápu jako rodiče, kteří s láskou dohlíží na své ratolesti. Vycházejí z moudrosti staletími ověřené, dohlížejí na zdravý růst svých dětí. Nemůžete dětem dovolit konzumovat jenom zmrzlinu, protože jim chutná, ale dbáte na jejich vyváženou stravu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrady CZ představí na Kunětické hoře jeden z posledních koncertů Lucie s Davidem Kollerem

13:15 Hrady CZ představí na Kunětické hoře jeden z posledních koncertů Lucie s Davidem Kollerem

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ se po úspěšném startu na Točníku představí …