V plánu má v blízké budoucnosti zprovoznit další schránky. Ještě letos by to mělo být v Chebu, po Novém roce v Karlových Varech a znovu chce také otevřít babyboxy ještě v jižních Čechách.
Skončí děti ve křoví? Budějovicko babybox nechce
"Usiluji o tom a jsem rád, že velkou podporu a pochopení jsem našel u některých lidí v Táboře a Českém Krumlově. Tam babyboxy chybí, stejně jako v Českých Budějovicích. Pro mne z nepochopitelného důvodu nechce pan ředitel krajské nemocnice v Budějovicích Břetislav Shon babybox v nemocnici. Přitom jde o poslední velké krajské město v ČR, které schránku nemá. Věřím ale, že najdeme cestu, jak v tomto městě schránku zprovoznit a umožnit tak odložit anonymně dítě matkám, které se nechtějí nebo nemohou starat. Je to totiž mnohem lepší, než, aby ho matka nechala v křoví, v krabici od bot nebo někde v igelitce v křoví u řeky," podotkl Ludvík Hess.
Havel mě nikdy nebral, přiznal otec českých babyboxů
To byl ostatně loňský případ, kdy žena po porodu odhodila čerstvě narozeného chlapečka v igelitce k řece. Dítě jen zázrakem přežilo, protože ho našel muž se psem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kraus