Záměr EK vzbudil první vlnu nevole v polovině loňského roku. Velké podniky jsou teď rozčarované z toho, že EK během konzultací k předpisu nevzala v potaz jejich námitky a obavy, a ponechala návrh v původní podobě. Komise bude změnu pravidel schvalovat 5. června.
Investiční pobídky pomohly vytvořit desítky tisíc nových pracovních míst
Společnosti se obávají hlavně ztráty konkurenceschopnosti a snížení atraktivity Česka i EU pro zahraniční investory. Plánovaná změna pravidel kvůli nové administrativní zátěži výrazně omezuje možnost firem nad 250 zaměstnanců získávat investiční pobídky.
Česko by tak nebylo schopno nabídnout investorům atraktivní podmínky v oblasti veřejné podpory. "Hlavními konkurenčními zeměmi pro ČR jsou zejména země V4, ve kterých z důvodu nižšího HDP ve vybraných regionech zůstává míra veřejné podpory v rozmezí 25 až 50 procent," uvedla mluvčí agentury CzechInvest Adéla Tomíčková.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…