"Nejhorší pro další úspěšné pokračování v projektu eGON je neustálá výměna odpovědných lidí. Ze strany vnitra už vlastně chybí lidem z ICT průmyslu partneři, takový je vývoj. ICT unie, respektive Spolek pro informační společnost totiž významnou měrou přispíval v hledání cesty, jak v ČR eGovernment zavést," vzpomíná s určitou dávkou nostalgie na minulou politickou vládu Novák. A především prý chybí jakýsi český "Al Gore," který vše tlačí dopředu. V Topolánkově vládě jím byl bezesporu tehdejší ministr vnitra Ivan Langer, který hned v prvních měsících dokázal ve funkci zorientovat.
"Langer teď za sebe nemá náhradu, bohužel. Samozřejmě není nutné, aby byl na vnitru náměstkem konkrétně člen sdružení e-Stát Zdeněk Zajíček, pod jehož vedením eGON v počátcích nabral dobré tempo, o konkrétních jménech to není, ale projekt by měl podporovat především ministr, pak vše může postupovat dopředu," vyčítá Novák jistou liknavost současnému vedení vnitra.
K tématu:
Langerův exnáměstek klidnil rozčílené diváky. Nebude to 115 miliard. Snad
Kolik dostávám za rady Nečasovi? Není podstatné, tvrdí Zajíček
ODS se ve volbách pochlubí skoro hotovým eGonem
Od Peciny ke Kubicemu
Pokud by měl zhodnotit šéfy resortu, kteří nastoupili po Langerovi, jde to s jejich ochotou dotáhnout eGON do konce od deseti k pěti. "Pan Pecina se ještě snažil a dával eGONu zelenou," říká Novák v rozporu s tvrzením bývalého ministra Langera, který v létě 2009 s odchodem náměstka Zajíčka věštil mimo jiné zastavení prací na klíčovém projektu eGONu, tzv. Základních registrech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Mašek