Letiště Václava Havla. Feničovi prý za jeho nápad lidé vyhrožují i zastřelením

18.01.2012 16:40 | Zprávy

Režisér Fero Fenič přišel krátce po smrti prezidenta Václava Havla s nápadem přejmenovat podle prvního polistopadového prezidenta pražské letiště. Někteří lidé mu prý teď kvůli tomu vyhrožují, i smrtí.

Letiště Václava Havla. Feničovi prý za jeho nápad lidé vyhrožují i zastřelením
Foto: letistevaclavahavla.cz
Popisek: Letiště Václava Havla (fotomontáž)

Pod peticí za přejmenování pražského letiště po prvním polistopadovém prezidentovi je podepsáno asi osmdesát tisíc lidí. Pod peticí, která směřuje proti tomuto kroku, se podepsala asi čtvrtina občanů. O tom že se Havel netěšil popularitě mezi šemi obyvateli česka svědčí včak ještě jiná a mnohem naléhavější okolnost. Někteří lidé mu za jeho iniciativu nadávají a jeden muž mu prý dokonce vyhrožuje zastřelením. Zprávu přináší server idnes.cz.

Na Havla nadávají hlavně starší lidé

"Píšou mi třeba, že mám odejít na Slovensko a neotravovat tady v Čechách. Že potřebuji dobrého psychiatra. Jeden pán mi napsal, že má pro mne kulku a že ji dostanu přímo do hlavy. Ale snažím se to nečíst, moje asistentka je maže, aby nezavirovala moji hlavu," řekl Fenič.

Řada lidí prý podle Feniče obviňuje Havla z toho, že jim zkazil život nebo je stát pod jeho vedením připravil o majetek.  Z generačního hlediska mají pak výhrady vůči Havlovi především starší lidé.

Fenič ale své snahy nelituje a navzdor některým nepěkným zkušenostem říká, že by do toho šel znovu, i kdyby věděl, že se proti němu někteří lidé postaví víc než ostře. Dodává k tomu, že by neměnil ani načasování. Dobu krátce po smrti prezidenta zvolil proto, aby otázka uctění památky nestačila zapadnout.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec vydává příručku a vyzývá veřejnost, aby nepodporovala komerční aktivity s exotickými zvířaty

16:13 Zoo Liberec vydává příručku a vyzývá veřejnost, aby nepodporovala komerční aktivity s exotickými zvířaty

Plavání s delfíny, jízda na slonovi, mazlení s tygříkem nebo selfie s mládětem orangutana – takové z…