Ministr Dobeš prý už připravuje rezignační dopis

26.07.2012 11:33

Podle informací ParlamentníchListů.cz ministr dopravy Pavel Dobeš z LIDEM již pověřil personální oddělení ministerstva dopravy, aby mu, pro případ, že centrální registr vozidel nebude fungovat, připravilo rezignační dopis, který může, ale nemusí použít.

Ministr Dobeš prý už připravuje rezignační dopis
Foto: MD
Popisek: Pavel Dobeš

„Dobeš pověřil personální oddělení sepsáním rezignace, kterou samozřejmě ale dle vývoje může, ale nemusí použít,“ informoval ParlamentníListy.cz zdroj.

ParlamentníListy.cz požádaly Dobeše formou SMS o vyjádření. Zatím nereagoval.

Premiér Petr Nečas dal totiž Dobešovi nůž na krk s tím, že registr vozidel musí do pátku fungovat. Rovněž vicepremiérka Karolína Peake se za Dobeše příliš nepostavila.

Peake a Jankovský ho prý už nechtějí

ParlamentnímListům.cz potvrdily tento týden dva zdroje ze sněmovny a třetí přímo z kabinetu Petra Nečase, že v rámci dění na resortech se mohou chystat významná škatulata. Podle informací naší redakce by ministra dopravy Pavla Dobeše, pokud by byl odvolán, mohl nahradit Kamil Jankovský a jeho resort, ministerstvo pro místní rozvoj, by převzala vicepremiérka Karolína Peake.

Vicepremiérce Karolíně Peake a ministrovi Kamilu Jankovskému došla podle všeho trpělivost a nechtějí dál nést odpovědnost za přešlapy svého stranického kolegy Pavla Dobeše. Proto se na tajné schůzce, která se uskutečnila před několika dny, rozhodli ministra dopravy popravit a už minulý čtvrtek o tom informovali premiéra Nečase. Jeho reakce, kterou v úterý do médií prozradila Karolína Peake, byla velmi podrážděná. Premiér odmítnul, aby právě jeho zástupkyně na vládě Dobeše vyzývala k demisi. Prý je to v jeho gesci a Dobeš si zaslouží čas do pátku. Pokud v tento den nebudou registry vozidel fungovat, nejmladší ministr končí.

Problémy s registry vozidel, které trvají už víc jak dva týdny a doposud eliminovaly na 25 tisíc řidičů, by podle ministra dopravy Pavla Dobeše měly být do pátku funkční. Jinak, jak oznámil na tiskové konferenci i v médiích, odstoupí. S tímto postupem souhlasili všichni koaliční partneři. Zdali se mu to podaří, jisté není.

Registr zatím běží, není ale úřední den

Systém registrů vozidel začal sice od čtvrtečního rána fungovat bez větších potíží. Není však úřední den. Od čtvrtečního rána systém registrů vozidel podle tvrzení ČT opět běží. I když s drobnými potížemi. Přes fakt, že se některé údaje musí zadávat do počítačů ručně, systém funguje na celém území Česka.

Systém se potýká s problémy již třetí týden a pro ministra Pavla Dobeše to může znamenat faktický konec šéfování resortu. A to už zítra, pokud se registr nedá opět bezvadně dohromady.

Plnou odpovědnost za problémy ale ministr odmítá. Podle jeho slov za to z velké části mohou jeho předchůdci, kteří se k vybudování nového systému neměli.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …