Ministr zahájí v úterý řízení na nového ředitele galerie

02.08.2010 17:34 | Zprávy

Ministr kultury Jiří Besser má velmi ambiciózní plány: už koncem srpna chce vybrat nového ředitele Národní galerie.

Ministr zahájí v úterý řízení na nového ředitele galerie

První kolo řízení hodlá ministr kultury uskutečnit již v úterý dopoledne. Nepůjde ale o nějaké posouzení jednotlivých uchazečů, pouze si Jiří Besser vyslechne názory Mileny Bartlové z Filosofické fakulty Masarykovy university v Brně, ředitelky organizace Otevřená společnost Marty Smolíkové, či děkana pražské filozofické fakulty Michala Stehlíka.

Všichni tři totiž byli členy komise, která na jaře letošního roku vybírala nového ředitele Národní galerie.

Předchozí ministr Václav Riedlbauch uspořádal výběrové řízení na nového ředitele NG a mezinárodní výběrová komise určila jako kandidáta historika umění Jiřího Fajta. Riedlbauch však rozhodnutí přenechal svému nástupci a doporučil mu tři jména.

Vedle Fajta jsou to ještě současný ředitel Moravské galerie Brno Marek Pokorný a ekonom Vladimír Rösel. Právě o těchto adeptech se chce prý ministr kultury dovědět co nejvíc a informace mu mohou podat právě členové výběrové komise.

Celou anabázi hodlá Besser ukončit v závěru srpna, kdy jmenuje nástupce Milana Knížáka, jenž hodlá galerii opustit do konce příštího roku. Knížák přitom galerii vede od roku 1999.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

10:15 Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

Velkým tématem eurovoleb byl bezesporu blížící se zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory. A …