Nečas: TOP 09 kašle na vládu. Kalousek: Starej se o neonacistu Bátoru

24.08.2011 14:55 | Zprávy

Premiér Petr Nečas dnes na brífinku po zasedání vlády tvrdě kritizoval neúčast ministrů z TOP 09 na jednání kabinetu. Podle něj je nepřijatelné, aby se takto chovali ministři vlády. Přesto dnes vláda podle něj schválila především zákony z pera ministra financí Miroslava Kalouska, který předložil vládě „své“ daňové reformy, ale přitom na vládě dnes nebyl.

Nečas: TOP 09 kašle na vládu. Kalousek: Starej se o neonacistu Bátoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
Neúčast ministrů TOP 09 na dnešním jednání vlády označil premiér Petr Nečas za neomluvenou a neomluvitelnou. Jediným z pětice ministrů TOP 09, který se z jednání řádně omluvil, je ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který je ale momentálně na dovolené.

„Pravidla musí platit pro všechny, ne jen pro někoho. Jak by dopadl kterýkoliv občan České republiky, kdyby přestal chodit do práce?," řekl dnes k neúčasti TOP 09 káravě premiér.

„Absence ministra financí Miroslava Kalouska byla za hranicí elementární politické odpovědnosti," uvedl také Nečas. Upozornil, že i bez Kalouska vláda schválila jeho návrh daňových změn.   Kalouska přitom dnes na vládě nahradil jeho první náměstek Ladislav Minčič, který se na daňových přípravách podílel významnou měrou.

Související:

Nečas zdůraznil, že jednací řád TOP 09 porušila už minulý týden, kdy také nebyli na jednání kabinetu.   

Kabinet podle něj ale provedl v návrhu daňových zákonů několik málo změn, a kdyby TOP 09 ve sněmovně dokumenty nepodpořila, byl by to podle premiéra "Kocourkov".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

13:44 ČEZ: Čtvrtý blok Dukovan je po plánované odstávce zpět v provozu

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně připojili čtvrtý výrobní blok k přenosové síti. Dok…