Nečasův nový problém. Jeho Vondra se prý sbližuje s Kalouskem

03.06.2011 13:15 | Zprávy

EXKLUZIVNĚ Zdá se, že vyřešení vládní krize se nepřiblížilo. Věci veřejné stále trvají oficiálně na odchodu ministra obrany Alexandra Vondry a ministra zemědělství Ivana Fuksy z vlády. Situaci může zkomplikovat i to, že patrně dochází k jistému sbližování Vondry a prvního místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska.

Nečasův nový problém. Jeho Vondra se prý sbližuje s Kalouskem

Informaci o určitém sblížení Kalouska a Vondry mají ParlamentníListy.cz od čtyř na sobě nezávislých zdrojů z koaličních stran. Spekuluje se, že existuje jistá tichá dohoda, že Kalousek „nepůjde" po Vondrovi a nebude pracovat na jeho odchodu z vlády, Vondra pak může například Kalouskovi pomoci v neústupnosti ODS k Věcem veřejným.

Na druhou stranu je fakt, že podle informací ParlamentníchListů.cz z okolí premiéra si Petr Nečas nemyslí, že by mezi Kalouskem a Vondrou došlo ke sblížení a premiér nemá podezření, že by Vondra přeběhl, byť i třeba dočasně, na Kalouskovu stranu. Tyto spekulace jsou považovány za snahu vrazit mezi Nečase a Vondru klín.    

TÉMA: Vládní krize  

Flirt z rozumu

U obou rivalů, Vondry a Kalouska, může jít patrně o „manželství" či spíše dočasný „flirt" z rozumu. V okamžiku, kdy VV požadují odchod Vondry z vlády, stává se pak dočasné spojenectví Kalouska a Vondry logickým, protože oba stojí na stejné straně fronty proti Véčkům. Ostatně VV požadovaly odchod obou těchto ministrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Pokolikáte už tu byl pokus odvolat šéfku EK?

Ne že bych s ní sympatizoval, ale buď by bylo na místě pro její odvolání získat nejprve větší podporu anebo se zabývat něčím podstatným, co lze změnit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Vozy taxi budou muset od srpna 2027 splňovat emisní normu EURO 6d

7:23 MHMP: Vozy taxi budou muset od srpna 2027 splňovat emisní normu EURO 6d

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo zpřísnění technických a emisních požadavků na vozidla taxisluž…