Někdo z financí prý orodoval za Parkanovou. Až na protikorupčním

08.07.2012 20:07

Podle týdeníku Respekt se měla před třemi týdny odehrát v sídle protikorupčního útvaru zvláštní schůzka. Blíže neidentifikovaný muž se měl přímo u vedoucího detektiva protikorupční policie přimlouvat za bývalou ministryni obrany Vlastu Parkanovou, která je podezřelá z předraženého nákupu vojenských letadel CASA.

Někdo z financí prý orodoval za Parkanovou. Až na protikorupčním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlasta Parkanová

Sejít se měli v centrále protikorupční policie dva lidé – bývalý detektiv, který je podle informací Respektu blízký ministerstvu financí a muž, který je nadřízeným vyšetřovatele kauzy CASA Jiřího Mazánka, na kterého měl údajně minulý týden vyvíjet nátlak ministr financí Miroslav Kalousek.

Podle Respektu se snažil vedoucího detektiva přesvědčit o tom, že policie hledá na špatném místě a zaměřuje se na špatného člověka, tedy na Vlastu Parkanovou. O jejím vydání policii by přitom měla už v úterý rozhodovat sněmovna, tomu se ale podle všeho dotyčný snažil zabránit. “Schůzka byla kryta osobní známostí,” řekl k tomu v ČT bývalý elitní vyšetřovatel Václav Láska.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej ani ministr financí Miroslav Kalousek schůzku nepotvrdili, šéf protikorupční policie Tomáš Martinec ale hodlá podle svých slov celou událost prozkoumat. O celé kauze nákupu letadel vládnou rozdílné názory. Podle premiéra Petra Nečase by se měla Vlasta Parkanová sama vzdát poslanecké imunity, podle ministra zahraničí Karla Schwarzenberga bývalá ministryně za nic nemůže. “Nikdy na ni nebudu tlačit, považuji ji za naprosto nevinnou,” je přesvědčený Schwarzenberg. Ten se také v otázce vydání Parkanové výrazně postavil v nedělních Otázkách Václava Moravce místopředsedovi sněmovny Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD), který - stejně jako celá opozice - prosazuje její okamžité vydání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …