Primátor Plzně Martin Baxa (ODS) prohlásil na zastupitelstvu města, že „…je to pro mne společensky nejpřijatelnější návrh. Je to důstojné odkazu prvního českého prezidenta a i vyjádření úcty k jeho světovému formátu“. Proti také není stávající ředitel Divadla J. K. Tyla a budoucí šéf Národního divadla v Praze Jan Burian.
Tyl s Plzní neměl moc společného
Ne všichni to však vidí tak úplně bezproblémově. Zastupitel Ludvík Rösch (Občané.cz), který je na zasedáních města vždy slyšet, k tomu říká: „Josef Kajetán Tyl moc s Plzní neměl společného, to spíše byl Horníček, Budil,….“ Jméno Miroslava Horníčka, který měl k Plzni vřelý vztah a jehož divadélko padlo za oběť bouracím strojům při velerychlé likvidaci Domu kultury INWEST, je ostatně uváděno stále častěji. „Jednou tu už ve městě bylo jeho divadlo a to se bez jakýchkoliv skrupulí zrušilo. Myslím, že by to byla důstojná náhrada,“ říká jeden z plzeňských „věčných“ aktivistů Jakub Sobek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Václav Fiala