Obyvatelům Brna zbyly oči pro pláč. Podvodník je obral o desetitisíce

19.10.2011 14:32 | Zprávy

Vypadalo to jako opravdová výzva k zaplacení pokuty. A tak paní Nováčková zaplatila. Vůbec netušila, že posílá svých 1800 korun na účet podvodníka. „To víte, nebyla jsem si tak úplně jistá, zda jsem snad někde špatně před už dlouhou dobou nezaparkovala. Vždyť se o narůstání dluhů za takové hlouposti píše a mluví každou chvíli. Člověk zapomene, úředníci si pak pěkně potichoučku počkají a najednou musí za původně bezvýznamnou maličkost zaplatit jeden i deseti tisíce. Ještě jsem si říkala, že to nemám ani tak moc drahé v době, kdy si občas stát počíná jako největší lichvář a poplatky z poplatků šplhají až do astronomické výše," míní jedna z již mnoha okradených, kterou si vytipoval zatím neznámý podvodník z Brna.

Obyvatelům Brna zbyly oči pro pláč. Podvodník je obral o desetitisíce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

 Podvodník, který zneužívá docela obyčejného strachu, který mají lidé před úřady a zvláště pak před takovými institucemi, které jsou ze zákona určeny k vybírání pokut.

Raději zaplatí hned. A to je chyba

Raději zaplatím i s drobnou nejistotou, než zjišťovat složitě za co a kdy to bylo. To by mohly být další problémy a také časová prodleva a s ní i nové penále. Tak tohle zná jistě každý, kdo se někdy dopustil třeba banálního dopravního přestupku, či odložil složenku na zaplacení pokuty v hromadné dopravě na později. Strachu z úřadů a především pak obav před možnými penále se v Brně snaží zneužít podvodník či podvodníci, kteří posílají i se složenkou oficiálně vypadající „upozornění na nedoplatek". Poškozených je už celá řada a škody jdou do desítek tisíc.

Brno: Narovnejte daňové sedlo

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…