Odborníci zkoumají šumavské lesy. Kůrovce může zničit parazit a plíseň

23.08.2011 13:45 | Zprávy

O tom, zda bude nutné pokácet další stromy v Šumavském národním parku rozhodnou další dny. Kůrovce by totiž v tamních lesích mohli zničit plísně a parazité. Další kácení tak možná nebude nutné. Zda tomu tak opravdu bude, mají rozhodnout odborníci, kteří se na Šumavu právě vydali.

Odborníci zkoumají šumavské lesy. Kůrovce může zničit parazit a plíseň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Národní park Šumava

Do lesů v lokalitě Na Ztraceném se vydali odborníci ze Správy Národního parku a CHKO Šumava, z Lesnické a dřevařské fakulty České zemědělské univerzity, soudní znalec delegovaný hnutím Duha a také jeden z účastníků blokády. Uvedl ro Český rozhlas.

Odborníci mají zjistit, do jaké míry kůrovce letos ničí plísně a parazité. A jestli ho zdecimují natolik, aby už další větší kácení nebylo nutné.

Zda kůrovec ale vyhyne přirozenou cestou, k tomu je nutné porazit alespoň deset stromů, upozornil  rozhlas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: olb

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

Česko je podle vás bezpečná země

Proč ale pak tak tlačíte na navyšování výdajů na obranu? Já bych nebyla proti, kdyby jinde nebyli potřeba podle mě mnohem víc. Nebo by se aspoň stejně jako na obranu navyšovaly i peníze v jiných resortech a nezvedali jste nám daně. Děkuji za vyjádření. Saudová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Špinavá slina.“ Schneider přiblížil, co se za kauzou Turek může skrývat

14:45 „Špinavá slina.“ Schneider přiblížil, co se za kauzou Turek může skrývat

Kde vzala novinářka z Deníku N materiály, jejichž pomocí se rozjela očerňující kampaň na Filipa Turk…