Pervitin se vrací na vrchol. Je levný a dá se šňupat

17.11.2011 20:54 | Zprávy

Podle dat Národního monitorovacího střediska, které má k dispozici Česká televize, přibylo v České republice na tři tisíce uživatelů pervitinu. A není to už jen záležitost narkomanů, ale stěhuje se například na diskotéky.

Pervitin se vrací na vrchol. Je levný a dá se šňupat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

Ještě v roce 2008 vládní zpráva mluvila o 21 tisících uživatelů, nejnovější průzkum za rok 2010 už ale ukazuje číslo o sedm tisíc vyšší. Pervitin je v Česku snadno k dostání, gram se dá koupit za tisícikorunu a je možné z něj udělat až 7 dávek. Droga se už neaplikuje pouze nitrožilně, vyšší společnost požaduje čistší aplikaci. "Pervitin se dá i šňupnout," řekl ČT vedoucí monitorovacího střediska drog Viktor Mravčík.

Stále víc lidí na detoxu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj nabízí svezení vlaky budoucnosti

22:31 Ústecký kraj nabízí svezení vlaky budoucnosti

Unikátní příležitost projet se železničním vozidlem budoucnosti, elektrickou bateriovou jednotkou (B…