Piloti ČSA pokračují v protestu proti restrukturalizaci firmy

02.12.2011 7:55

Piloti Českých aerolinií pokračují v protestu proti restrukturalizaci firmy, vedení aerolinií protesty pilotů považuje za nelegální. Obě strany budou dnes dopoledne znovu jednat o řešení krize v ČSA. Ve 14:00 se sejde členská základna Českého sdružení dopravních pilotů (Czalpa) a rozhodne o pokračování nebo ukončení protestu.

Piloti ČSA pokračují v protestu proti restrukturalizaci firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vládní speciál

Během čtvrtka musela letecká společnost kvůli protestu zhruba stovky pilotů zrušit celkem 25 zpátečních letů. Českým aeroliniím se podařilo přesměrovat stovky cestujících na linky jiných dopravců, kteří po dohodě s ČSA na vybrané spoje nasazovali letouny s větší kapacitou. Více než stovku cestujících také ČSA ubytovaly v hotelu.

Protestní akce je nezákonná, tvrdí ČSA

"Pokračující nezákonná protestní akce pilotů by provoz už v pátek neměla ovlivňovat. ČSA se ve spolupráci s Holiday Czech Airlines a dalšími dopravci podařilo zajistit kapacitu pro všechny páteční lety," řekl večer České televizi Daniel Šabík z tiskového oddělení ČSA. Konkrétní informace o tom, který z leteckých dopravců letouny aeroliniím pronajal, nesdělil.

Protestních akcí se ve čtvrtek zúčastnilo zhruba 100 pilotů, jsou proti převedení celkem 11 letadel z ČSA do dceřiné společnosti Holidays Czech Airlines, která se zabývá nepravidelnou charterovou dopravou. Podle pilotů tím dochází k vyvádění majetku ČSA a ohrožování jejich působení jako síťového dopravce. S tím nesouhlasí vedení společnosti, které oponuje, že přesun letadel probíhá v rámci stejné skupiny.

Čtěte také:

Piloti ČSA chtějí protestovat proti propouštění

ČSA šikanuje odbory a možná tuneluje, bojí se pilot-odborář

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečka mimo zákon? „Velká šance na úspěch. Vyhrožování nastává, pokud...“

7:40 Jurečka mimo zákon? „Velká šance na úspěch. Vyhrožování nastává, pokud...“

Ať už to dopadne jakkoli, měl by ministr Marian Jurečka vyvodit závěry a odpochodovat. To by bylo ne…