Prezidentská volba: Osočování a tvrdý boj, shrnuje Týden

01.07.2012 19:50

Server Týden.cz si všímá faktu, že přestože je volba nového českého prezidenta ještě daleko, kandidáti už na sebe vzájemně často útočí. Ať už kvůli komunistické minulosti nebo dvojímu občanství.

Prezidentská volba: Osočování a tvrdý boj, shrnuje Týden
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus

"Kdo aspiruje na prezidentský úřad v České republice, by měl být občanem České republiky a žádné jiné země. Hledáme hlavu státu, ne hlavu států. Když to dopadne špatně v jedné zemi, půjdu do druhé? Já taky riskuju a nebudu se po neúspěchu vracet sem do Londýna do tohohle pěkného bytu a k pěknému platu," poukázal například Jan Fischer na dvojí občanství Jana Švejnara.

Ani Fischer se ale útokům nevyhne. Stejně jako bývalý ministr Vladimír Dlouhý byl totiž před rokem 1989 v KSČ. "Myslím si, že v daném okamžiku pomáhat rehabilitovat komunisty v České republice je velmi neprozíravé," okomentoval to kandidát ODS Přemysl Sobotka.

Miloše Zemana zase podpořil současný prezident Václav Klaus. "Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentskou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé, kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří," řekl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

10:50 12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

Na vývoj laboratorních metod pro identifikaci druhů hmyzu určených pro lidskou spotřebu přispělo Min…