Řecko rozvášnilo poslance. Byla tam pravice, kdo za vše může, burácel Hašek

02.11.2011 16:05 | Zprávy

Nebýt složité ekonomické situace v Řecku, které je před státním bankrotem, tak by snad ani dnes poslanci na sebe za sněmovním pultíkem sněmovny nezvýšili hlasy. Při projednávání státního rozpočtu se do sebe pustili „modrý“ David Šeich a sociální demokrat Michal Hašek.

Řecko rozvášnilo poslance. Byla tam pravice, kdo za vše může, burácel Hašek
Foto: Hans Štembera
Popisek: První místopředseda ČSSD Michal Hašek
Poslanci již přes tři hodiny posuzují státní rozpočet pro příští rok. I když ČSSD slíbila, že obstrukce půjdou stranou, debaty se opět neúměrně vlečou. Opozice například sepsula ministra financí Miroslava Kalouska, že předkládá návrh rozpočtu, který už v lednu bude úplně jiný. Opozice a koalice se ale do sebe pustila i třeba kvůli zdraví bankovního sektoru.

Včerejší a noční vývoj podrobně ZDE

Zatímco komunisté ve svých proslovech k rozpočtu poukazovali na možnou hrozící bankovní krizi i v Česku, tak sám ministr financí Miroslav Kalousek dnes ráno zmínil, že bankovní sektor je zdráv.  Slova komunistů ale rozvášnila poslance z ODS Davida Šeicha. Za slova o strašení bankovní krizí kritizoval pak nejen sociální demokraty, ale především komunistu Jiřího Dolejše. Strašit tím, že český finanční a bankovní sektor bude destabilizován, považuje totiž Šeich za velmi nezodpovědné.

Komunistický ekonomický expert mimo jiné ve svém vystoupení zmínil, že je chyba, když Česko absentuje v evropské debatě to, co s finančním sektorem bude do budoucna.

Je to podle něj třeba „vydiskutovat" a neodmítat apriorně debatu o evropské bankovní dani, ale třeba i o národních majetkových daních pro bankovní sektor v ohledu toho, že jde "do toho i Německo". V této souvislosti zmínil, že v podstatě naše banky budou i nadále sanovat své matky.

„Nejsou to malé peníze a já si myslím, že tady bychom měli být připraveni na to, že přijde kampaň proti současné evropské politice, protože banky, které budou postaveny před povinnost kapitalizovat, a to jak v rovině krize, tak v rovině zavádění nové regulační normy Basel III, tak si myslím, že bude velká kampaň, a já si nemyslím, že by ČR měla být tím, kdo bude v čele lobbistů bankovního sektoru, ale měla by myslet i na své občany, nejenom na bankovní sektor," řekl k tomu Dolejš a zdůraznil, že je třeba tuto věc vydiskutovat tak, aby tady vláda nestála v situaci, kdy návrat krize by ji zastihl s trenýrkami u kolenou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Kde berete jistotu, že většina občanů ČR chce EURO?

Tvrdit, že jsme se k tomu zavázali při vstupu není argument, od té doby se toho přeci dost změnilo. A já třeba nevidím v přijetí žádný přínos pro obyčejné lidi, jako jsem třeba já. Můžete mi vysvětlit, co mi přinese? Zvýší se tím třeba má mzda nebo zlevní se ceny bydlení, potravin, služeb? Podle mě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jsem vlivná,“ chlubí se Nerudová. Jenže kdo to o ní řekl? A za kolik?

4:44 „Jsem vlivná,“ chlubí se Nerudová. Jenže kdo to o ní řekl? A za kolik?

Žebříček vlivu českých europoslanců? Na předních příčkách se umísťují poslanci Luděk Niedermayer z T…