Schwarzenberg by měl přestat usínat. Voliči to neradi vidí

16.06.2012 8:01

Ospalost ministra zahraničí a kandidáta na prezidenta Karla Schwarzenberga si začíná vybírat svou daň. Schopnost usnout kdekoliv a kdykoliv se podle nejčerstvějšího průzkumu začíná obracet proti knížeti. V rozmezí čtyř měsíců se Schwarzenberg propadl ze třetího na čtvrté místo a objevil se v těsném závěsu za svým rivalem, Milošem Zemanem.

Schwarzenberg by měl přestat usínat. Voliči to neradi vidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

Podle průzkumu zveřejněného v sobotním Blesku se tak dá říct, že se stal Zeman skokanem čtvrtletí. Podle některých odhadů mohlo Schwartenbergovi ublížit jednak prospání projevu Davida Ratha, kdy byl ministr ke své smůle neustále zabírán kamerami, anebo jeho neschopnost udržet pozornost na zahraničních cestách. Za stálici na špičce popularity se dá naopak považovat Jan Fischer, který si i tak během čtyř měsíců o něco polepšil.

Na druhém místě je pak stejně jako v předchozích měsících Jan Švejnar. Komu se ale podařil téměř poloviční nárůst hlasů je pak Tomio Okamura, který nyní obývá pátou pozici a začíná šlapat Schwarzenbergovi na paty. Z nezanedbatelného nárůstu obliby se těší i Zuzana Roithová, která si polepšila skoro o polovinu hlasů. Za Roithovou je pak Zdeněk Tůma, na osmé příčce se nachází Jana Bobošíková a na poslední, tedy deváté příčce, zůstává Přemysl Sobotka.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

4:44 V horečkách sháněl penicilin. Lékárny civěly. Už ho skoro měl... Pak se to ukázalo

Nedostatek antibiotik trápí značnou část Čechů. ParlamentnímListům.cz se ozval čtenář se svým příběh…