Současný ředitel Národní protidrogové centrály (NPC) převzal funkci v roce 2009 po respektovaném šéfovi Jiřím Komorousovi. „Nastoupit po Gogovi, jak se mu říká, bylo lidsky složité. Pomohl mi tím, že se po odchodu z protidrogovky tématu drog uzavřel, takže jsem si mohl nastavit vlastní komunikační styl. Jsem spíš pro argumentovanou spolupráci, než pro hádky přes média. Na jedné straně chytří a liberální lékaři a pak policisté, co jen straší a buzerují. To dělení nikam nevede, takže chci odborníky přitáhnout více ke spoluzodpovědnosti za stav drogové problematiky," vysvětluje ParlamentnímListům.cz Frydrych s tím, že v tomto duchu komunikuje i s protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem. Vládní orgán by podle něj měl vystupovat v určité shodě s policií, tedy říci jasné ne snahám o zavedení aplikačních místností pro drogově závislé či testování extáze na tanečních zábavách.
Česko je v protidrogovém boji nejměkčí
Od revoluce se podle šéfa protidrogovky vždy našla strana, která si legalizaci některých drog nebo zmírnění represe dala do svého předvolebního programu. „O takových politicích si myslím, že na to osobně mají jiný názor, ale využívají zajímavosti tématu a před volbami tím chtějí zaujmout část voličstva. Je to populismus. Když jsou bezprostředně konfrontováni se stavem, tak od žádného soudného politika neuslyšíte opakovat teze o přínosnosti legalizace či zmírnění represe. Vždyť už neexistuje stát v Evropě, který by při vymáhání práva, co se týče drog, byl benevolentnější než Česko," soudí Jakub Frydrych.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský