Soud uložil exšéfovi ZSMV Kocíkovi za předražení zakázek podmínku

04.02.2013 16:02

Obvodní soud pro Prahu 10 dnes uložil bývalému šéfovi Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra (ZSMV) Milanu Kocíkovi čtrnáctiměsíční podmíněný trest s odkladem na čtyři roky. Muž podle obžaloby podepsal nevýhodné smlouvy, čímž došlo k předražení několika veřejných zakázek o téměř sedm milionů korun. Soud mu také na čtyři roky zakázal pracovat v řídících funkcích organizačních složek státu a uložil povinnost zaplatit ZSMV přes 200.000 korun jako náhradu škody.

Soud uložil exšéfovi ZSMV Kocíkovi za předražení zakázek podmínku
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Verdikt zatím není pravomocný, Kocík i státní zástupce si ponechali lhůtu pro případné podání odvolání. Kocík podle obžaloby podepsal smlouvu na rekonstrukci a dostavbu hotelu Vltava na Písecku, ale i na vybavení jeho interiéru, která prý byla předražená o více než šest milionů. Dodání kuchyně a vybavení dvou počítačových pracoven v sídle ZSMV pak podle státního zástupce stálo zhruba o 700.000 korun více. Cena vybavení kuchyně o rozměrech čtyři krát čtyři metry se vyšplhala na 426.000 korun, vybavení dvou počítačových místností na zhruba milion a půl.

Někdejší ředitel zařízení od počátku jakoukoli vinu odmítá. U soudu se hájil zejména tím, že jej nikdo z podřízených o předražení zakázek neinformoval. Do čela ZSMV se Kocík dostal v roce 2009, o rok později jej odvolal z vedoucí pozice tehdejší ministr vnitra Radek John. Poté odešel pracovat do hotelu Vltava, kvůli němuž čelí obvinění, loni v srpnu se pak vrátil do ZSMV.

Policie spolu s Kocíkem stíhala i jeho bývalého náměstka Milana Pešku. Někdejšímu manažerovi soud za předražení jedné z etap rekonstrukce hotelu Vltava a interiéru lovecké chaty Na Tokáni o téměř čtyři miliony vyměřil dvouměsíční podmíněný trest bez veřejného projednání. Žalobce ani Peška se neodvolali, trest tak nabyl právní moci. Podle soudu ale byl jeho podmíněný trest prominut kvůli amnestii vyhlášené prezidentem Václavem Klausem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh, čtk

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

11:21 205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

205 Kč za kilo vepřové pečeně v ČR, 77 Kč v Polsku. Zjištění polských novinářů. Důvod? Překvapivý. „…