Stehlík Klausovu amnestii odmítá. Je to zametání problémů pod koberec, tvrdí

07.01.2013 6:07 | Zprávy
autor: mp

Amnestie, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, budí rozhořčení nejen ve velkém počtu občanů České republiky, ale dokonce i mezi těmi, kterých se týká. Vladimír Stehlík, na nějž se vztahuje amnestie v kauzách bývalé kladenské Poldovky a firmy Bohemia Art, ji rozhořčeně odmítá a v soudní bitvě se státem hodlá pokračovat. Informuje o tom pondělní Právo.

Stehlík Klausovu amnestii odmítá. Je to zametání problémů pod koberec, tvrdí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„Před třemi lety mi bylo soudní řízení ze zdravotních důvodů přerušeno. Trpěl jsem těžkým povazebním syndromem a cirhózou jater, která mi fungovala na dvacet procent. Teď jsem se ale už dal jakž takž dohromady. Když mi tedy přijde od soudu vyrozumění, že se náš případ vzhledem k amnestii zastavuje, odmítnu to,“ řekl Právu sedmdesátiletý Stehlík.

Odškodnění 1,4 miliardy korun

Obžalovaný muž je přesvědčen, že se prezident svou amnestií snaží pouze o zametení některých problémů pod koberec. Takovým problémem je podle jeho názoru i jeho kauza, má totiž za to, že jde o vykonstruovaný případ, v němž figurují on sám, pak jeho syn Marek, i někdejší ekonomický ředitel Poldi Ocel Luboš Pejpa pouze jako bílí koně. Je však třeba také dodat, že po odmítnutí kauzy bude sice soud pokračovat, ale Stehlík za kauzy již nemůže skončit za mřížemi. Soud pouze vysloví verdikt vinen nebo nevinen.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

22:08 Národní zemědělské muzeum Praha se připojuje k Noci betlémů

Papírové betlémy Trnky, Lady nebo Šlitra k vidění po setmění. Noci betlémů upozorňuje na výjimečnou …