The Economist o Šluknovsku: Nacistická perzekuce

23.09.2011 12:25 | Zprávy

Britský list The Economist si všiml problémů Romy na severu Čech. Některá ostrá slova, která padají ze strany nespokojených obyvatel, přirovnává k nacistům. Spojuje je také kauzou úředníka Ladislava Bátory, který je známý svými extremistickými názory a způsobil vládní krizi.

The Economist o Šluknovsku: Nacistická perzekuce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chodba v domě Romů
"Mnozí je (Romy) chtějí uzavřít do obezděných ghett, což je stále častější praxe na Slovensku," píše The Economist. "Tvrdá slova připomínají něco z nacistické perzekuce Židů a Romů - a z české válečné kolaborace s nacisty," tvrdí.

SLEDUJEME téma Romové  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Fotovoltaické elektrárny letos zvedly výrobu o 32,5 procenta

11:51 ČEZ: Fotovoltaické elektrárny letos zvedly výrobu o 32,5 procenta

Bezemisní sluneční elektrárny vyrobily letos zatím letos přes 164 GWh. Takové množství energie by za…