A tak, i když řada rodin a domácností přistupovala v minulých letech v rámci úspor na to, že "jely" takzvaně na jeden bankovní účet , aby neplatily bankám duplicitně, nyní se ukazuje, že to ne vždy je nejsprávnější variantou. Podle posledních statistik má nyní společný účet, na kterém vede domácnost celé své, účetnictví jen o něco málo více než třetina rodin.
"Jeden účet pro celou domácnost přinese úsporu v poplatcích i lepší přehled o financích. Ovšem může způsobit i potíže tomu z partnerů, kterého banka nevede jako majitele účtu. Může se totiž rázem ocitnout bez peněz, pokud mu druhý z partnerů přístup k účtu zablokuje," varuje finanční poradce Aleš Sak.
A doplňuje, že rodinné hospodaření představuje jedno z nejcitlivějších témat a častý zdroj partnerských hádek. I pro to možná nedávný průzkum Era Poštovní spořitelny ukázal, že ačkoliv více než třetina (37 procent) českých domácností volí formu hospodaření na jediném společném účtu, tak další skupina, a to početnější (celých 41 procent párů) upřednostňuje systém: Každý na sebe.
Čtěte také:
„Hledání funkčního modelu rodinných financí je totiž pro vztah zátěžovým obdobím," upozorňuje Milan Jursík, manažer marketingu Poštovní spořitelny. „Dalším zdrojem možných konfliktů ohledně rodinných financí jsou situace, které mohou navozovat ve vztahu asymetrii - například nástup ženy na mateřskou dovolenou, rodičovská dovolená, nezaměstnanost, dlouhodobá nemoc atd.," doplňuje Milan Jursík.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová