Vandas si trvá na svém, čelíme "tsunami Romů a Vietnamců." Pokutu platit nemusí

05.01.2012 19:58 | Zprávy

S pocitem vítěze. Tak mohl odejít od Krajského soudu v Brně šéf nacionalistické strany Tomáš Vandas, kterého ještě jako předsedu nyní již zakázané Dělnické strany Městský soud v Brně potrestal za extrémistické výroky na prvomájové demonstraci v roce 2009. Soudci totiž jemu a dalším pěti potrestaným nacionalistům podmíněné tresty tím, že jim odpustili při odvolání uložené pokuty ve výši od 20 do 30 tisíc korun. Vandas , kterého doprovázelo asi desítka věrných soukmenovců však zdaleka spokojený nebyl. Naopak.

Vandas si trvá na svém, čelíme "tsunami Romů a Vietnamců." Pokutu platit nemusí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas

 

Chtěl, aby byly tresty zrušeny úplně a navíc se nechal slyšet, že na svých výrocích trvá, neboť prý došlo na jeho slova, když prorokoval, že českou zemi zaplaví „ničivá imigrantská vlna tako tsunami především Romů a Vietnamců."


Zklamání však mohl v Vandas namířit i do vlastních řad. I když na sobě nedal nic znát, zřejmě očekával větší podporu v Brně stejně smýšlejících lidí. ostatně připravoval se na to i samotný soud a justiční stráž kvůli tomu pořádala malé manévry, když už od rána v zesílených hlídkách postávali její členové ve vstupní budově  soudu u před samotnou soudní síní.

Divadlo se nekonalo

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.