Vláda: Elektronické hlasování umožní volit na dálku

15.10.2012 19:21 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Vláda se na své středeční schůzi bude zabývat možnostmi zavedení elektronického způsobu hlasování ve volbách.

Vláda: Elektronické hlasování umožní volit na dálku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Informaci o projektu předloží kolegům v kabinetu ministr vnitra Jan Kubice, jehož rezort byl společně s Českým statistickým úřadem úkolem pověřen. Záměr vyplývající z koaliční smlouvy počítal s pilotní realizací ve volebním roce 2012 a následným plnohodnotným zavedením od voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2014. Materiál nabízí několik variant řešení.

Projektový tým ministerstva zpracoval své poznatky také z jiných evropských států, které mají s elektronickým hlasováním a jeho aplikací praktické zkušenosti. Jedná například o Švýcarsko, Německo, Nizozemí, Estonsko, Velká Británie, Španělsko nebo Rakousko. Pozornost byla věnována detailně i těm státům, kde došlo sice k zavedené elektronickému hlasování, později však bylo od projektu odstoupeno.
Elektronické volby mají usnadnit práci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…