Voda v Kralupech nad Vltavou začala klesat

04.06.2013 21:55

Voda v Kralupech nad Vltavou začala klesat. Během dnešního odpoledne ustoupila o 5 až patnáct centimetrů. V 18:00 zasedl opět krizový štáb. ČTK to řekl starosta města Petr Holeček.

Voda v Kralupech nad Vltavou začala klesat
Foto: Jakub Melín
Popisek: Povodně 2013

Kralupy dnes navštívil i premiér Petr Nečas. "Od pana premiéra jsem se dozvěděl, že vláda bude aktivně sledovat opravy v obcích, že vyčlení i určité peníze," řekl Holeček. Vltava v Kralupech kulminovala už dopoledne, odpoledne začala voda klesat o pět až patnáct centimetrů podle lokality.

Vyskytl se i případ rabování

Voda v Kralupech zasáhla nádraží a hlavní pěší tepny. Všechny ulice v centru města jsou zalité vodou. Evakuována jsou ve městě dvě sídliště, nemocnice, domov pro seniory a několik ulic. V pondělí město policie uzavřela, mohou do něj vjet už jen obyvatelé a jejich příbuzní, kteří jim pomáhají s evakuací. Obyvatelům bylo poskytnuto náhradní ubytování na zimním stadionu, v internátu učiliště, ve školách nebo v přilehlých obcích, které nabídly svá ubytovací zařízení. Vyskytl se tam už i případ rabovaní.

Povodňová situace se ve středních Čechách dnes odpoledne začala zlepšovat. Většina řek a potoků už kulminovala a města začínají sčítat škody. Kritická situace nadále přetrvává v Mělníku, kde by Labe mělo kulminovat kolem 21:00 a hrozí přetečení hrází.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pošťák-cizinec řval a odmítal vydat balík. Česká pošta vysvětluje

14:52 Pošťák-cizinec řval a odmítal vydat balík. Česká pošta vysvětluje

Mohou někteří zaměstnanci České pošty doručovat klientům balíky podle toho, jestli se jim chce, nebo…