Výzva k odstoupení Aleše Marečka z funkce zástupce starosty Prahy 13

18.06.2012 17:49 | Zprávy

Žádáme o odstoupení Aleše Marečka z uvolněné a dobře placené funkce zástupce starosty městské části Prahy 13 a to pro jeho zjevnou nadbytečnost.

Výzva k odstoupení Aleše Marečka z funkce zástupce starosty Prahy 13
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 13

Zástupce starosty Aleš Mareček má na starosti dopravu a sociální oblast, avšak za dobu více než 20 měsíců od zvolení neudělal téměř nic. Bloumá po chodbách úřadu, občas je vidět jak vychází z pánských záchodků. Obvykle není k sehnání a obvykle také nemluví.

Zkusme shrnout, co takový zástupce starosty za bezmála šedesátitisícový plat (tedy 1.200.000,- Kč za 20 měsíců), se zcela novým služebním vozem vyšší střední třídy, se kterým jezdí o sobotách nakupovat vejce, chléb a margarín a s teplou kanceláří na radnici vlastně pro lid udělal:

  • rada Městské části Praha 13 rozhodla, že zástupci starosty Městské části Praha 13 Aleši Marečkovi náleží motorové vozidlo pro služební i soukromé účely, a rada  pověřila  starostu Ing. Davida Vodrážku uzavřít smlouvu *).
  • Dne 22.12.2010 schválil i Aleš Mareček Dodatek ke Smlouvě o obhospodařování investičních nástrojů s Key Investments, a.s. *).
  • Dále Aleš Mareček podepsal 23. 11. 2011 petici starostů a zástupců starostů za ČSSD : „Kategoricky odmítáme úterní prohlášení Jiřího Dienstbiera, v němž se nevybíravě dotýká pražského předsedy ČSSD Petra Hulinského“. Toho označil stranický kolega Jiří Dienstbier za ztělesnění klientelismu. Následně jej vyzval k rezignaci. Petenti dále požadují : „Naopak potřebujeme mít klidnou mysl na práci, kterou konáme ve prospěch občanů a voličů, jimž jsme společně odpovědní“.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Potrebujeme-klid-na-praci-zni-v-prohlaseni-na-podporu-Hulinskeho-214971

  • Rozpatlal a nedokončil změny dopravního značení na Praze 13, kdy 30.11.2011  oznámil : „Všechny změny dopravního značení musí být provedeny v souladu se schválenou projektovou dokumentací současně, tedy za vhodných klimatických podmínek v příštím roce“.*) Náhradní termín včas oznámíme. Dosud neoznámeno, nedokončeno, v dopravě panuje zmatek. Zástupce starosty navíc syslí dopravní studii za statisíce korun. Studie je tajná a nesmí se ukazovat...!
  • Dne 22.12.2011 oceňuje místostarosta Aleš Mareček, který má v kompetenci dopravu i sociální věci vznik autobusové linky 168 „Pro vozíčkáře je výhodná zastávka u domu pro zdravotně znevýhodněné v Kodymově ulici.“*)
  • A pak už jen 29.4.2012 rozhovor :  „Kdybyste se po dalších volbách nedostal zpět do politiky, čemu byste se dále věnoval?
  • Musel bych dělat asi to, co jsem dělal celých dvacet let, chodit do práce jinam“.

http://by-the-way.cz/ales-marecek-spise-tihnu-k-zemanovi/

  • V červnu 2012 se mihl v radničním plátku STOP, jak trhá Aleši Rudlovi knihu z ruky a na závěr svého dvacetiměsíčního exposé na radnici těžkou ranou zasahuje myšovité hlodavce deratizací, coby akční hrdina rozhoduje o první a druhé seči (trávy) a  vyzývá zcela nelogicky obyvatele Prahy 13 : „Proto prosím, nepohazujte ani vy odpadky kolem laviček, dětských hřišť a mimo koše a nepřipravujte tak potkanům „hostinu“ u kontejnerových stání“.

Ačkoliv byl Aleš Mareček před volbami alespoň schopný komunikace, nyní už k sehnání není, a v rozhovoru s občany občas používá větu : „řekněte mi, který místostarosta by se s vámi bavil“.

Domov pro seniory, který má stavební povolení a už dávno by mohl být postaven a to  z peněz městské části Prahy 13 stržených za prodej bytů, pan Aleš Mareček svou nečinností úspěšně blokuje.

Výzva k odstoupení Aleše Marečka.pdf (66,7 kB)

Spolek občanských sdružení Jihozápadního Města, občanské sdružení zastřešuje občanská sdružení :
Velká Ohrada vize 2010, občanské sdružení,
Motolský ordovik, občanské sdružení,
Občanské Sdružení Stodůlky-Háje,
Občanské Sdružení ulic Mohylová a Zvoncovitá,
Občanské Sdružení Bellušova ulice,
Občanské Sdružení Mládí 785, 786, 787,
Občanské Sdružení Velká Ohrada,
Občanské Sdružení Za Ovčí Hájek krásnější.

*) www.praha13.cz

Vyšlo na spolek13.cz

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: petice, ParlamentniListy.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

10:15 Fialův „úspěch“: EU vám vyžene z hlavy topení plynem a ježdění na naftu. Tvrdě

Velkým tématem eurovoleb byl bezesporu blížící se zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory. A …