Za blbost politiků nemají lidé platit, hájí Jandák obstrukce

08.11.2011 23:13 | Zprávy

Šetřit ano, ale jinde a jinak, obhajuje poslanec ČSSD Vítězslav Jandák obstrukce, jimiž se poslanci nejsilnější parlamentní strany snažili v minulém týdnu co nejvíce zbrzdit přijetí vládních reforem. V komentáři pro deník MF Dnes jim ale Pavel Páral vyčetl, že nebránili okradení většiny společnosti, jak tvrdili, ale prosazení požadavku, aby se každý snažil převzít větší díl odpovědnosti za svůj život.

Za blbost politiků nemají lidé platit, hájí Jandák obstrukce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr kultury a exposlanec ČSSD Vítězslav Jandák

Téměř týden se snažili poslanci sociální demokracie využitím obstrukce co nejvíce zbrzdit přijetí vládních reforem. Nad jejich počínáním a zdůvodňováním se v komentáři pro MF Dnes pozastavuje šéfredaktor týdeníku Euro Pavel Páral. „Jestliže šéf socialistů vykřikuje, že obstrukcemi bránili okradení většiny společnosti, měl by mu někdo vysvětlit, co je to krádež," píše Páral.

„Rozhodně za ni nelze považovat požadavek, aby se každý člověk snažil převzít větší díl odpovědnosti za svůj život a méně spoléhal na kapsy svých pracovitějších a schopnějších spoluobčanů," míní komentátor a upozorňuje, že vlivem změn v globální ekonomice budou tyto kapsy buď citelně prázdnější, nebo jejich naplnění bude vyžadovat mnohem více úsilí a schopností.

Zametání je jen minimálním projevem vděčnosti

Páral také obhajuje zpřísnění výplat podpor a dávek a jejich podmiňování účastí na veřejně prospěšných pracích. „Stát už prostě nemá na to, aby platil lidem živobytí po podstatnou část jejich života a vůbec nic za to od nich nedostával. Ono zametení ulic či shrabání listí v městském parku je jen minimálním projevem vděčnosti lidem, z jejichž peněz tito lidé žijí. A je na čase, aby to každý z nich pocítil," domnívá se šéfredaktor Eura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

island , Jandák , obstrukce , Orgoníková , Páral

autor: Jiří Hroník

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře

Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…