Zdrojem smrtelné nákazy může být maso, varuje ministr Fuksa

01.06.2011 12:35 | Zprávy
autor: mp

Krvácivé průjmy děsí celou Evropu. Co je zdrojem nákazy? Po té, co se ukázalo, že to nejsou ani okurky ze Španělska ani voda, se ministr zemědělství Ivan fuksa (ODS) domnívá, že by to mohlo být maso.

Zdrojem smrtelné nákazy může být maso, varuje ministr Fuksa

Šetření na německé straně ukázalo, že španělské okurky nejsou zdrojem nákazy krvácivých průjmů, které končívají smrtí pacienta. Lék proti nemoci zatím není. Ministr zemědělství Ivan Fuksa (ODS) prohlásil, že zdrojem nákazy může být i nedostatečně upravené maso. Informaci přinesly Hospodářské noviny (HN)

„Poslední informace, kterou vydaly německé dozorové orgány, naznačují, že to bude mít souvislost s živočišnou výrobou. Úplně nejnovější teze je ta, že by mohlo jít o maso, které nebylo dostatečně tepelně zpracováno," řekl ministr zemědělství. Jednou z tezí byla podle něj i možnost nákazy z infikované vody, ta se ale nepotvrdila.

Patnáct úmrtí v Německu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

SMS

Není bezpředmětné, komu byli SMS poslány, když je jasné, že byli směřovány prezidentovi? Proč je neposlal Macinka přímo jemu nevím, spíš otázka na něj. Ale podle vás je jejich obsah v pořádku? A celkově podle vás takto má komunikovat státník?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řehka nebude rád. Z armády zní o L-159 něco úplně jiného, než říká

4:44 Řehka nebude rád. Z armády zní o L-159 něco úplně jiného, než říká

Pomáhá část českých novinářů hájit dosluhujícího náčelníka generálního štábu Karla Řehku? Tyto otázk…