Zeman si Nečasových ministrů příliš neváží. Zajímavý je prý jen Fiala

03.03.2013 19:45 | Zprávy
autor: pan

Inaugurace Miloše Zemana se již blíží. Jako prezident hodlá udržovat úzký kontakt s premiérem Petrem Nečasem a diskutovat s ním o ministrech. Například v současnosti si váží pouze ministra školství Petra Fialy.

Zeman si Nečasových ministrů příliš neváží. Zajímavý je prý jen Fiala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„V této vládě považuji za velmi zajímavou osobnost ministra školství, pana profesora Fialu. Pokud jde o ostatní ministry, pak zdvořilost, která má být prezidentovi vlastní, mi velí, abych nikoho dalšího nejmenoval,“ uvedl Miloš Zeman v rozhovoru pro časopis Týden. Podle něj je to ale úspěch, že je alespoň jeden.

Například Karolínu Peake jako ministryni obrany by příliš neuvítal. „Každý prezident by měl mít úzký kontakt s premiérem, a každý premiér snad má zájem na stabilitě své vlády. Takže kdyby mi třeba pan Nečas navrhl paní Peake na ministryni obrany, sešel bych se s ním a v přátelské diskusi bych se mu pokusil vysvětlit, že dělá chybu, která povede v blízké době k jejímu odvolání, čímž svou vládu destabilizuje,“ vyjmenovává Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Letošní koupání v Motole je zdarma

7:14 MHMP: Letošní koupání v Motole je zdarma

Stavba nového zázemí motolského koupaliště je před dokončením.