Zeman tvrdší k nepřizpůsobivým, kníže k nemocným. A pokud jde o KSČM...

15.01.2013 8:41 | Zprávy

Deník Blesk položil oběma postupujícím prezidentským kandidátům deset otázek a zjišťoval jejich názory. Karel Schwarzenberg (TOP 09) a Miloš Zeman (SPOZ) se liší v otázkách zdravotní a sociální politiky i pohledu na to, v čem vězí největší problém české společnosti. Shodnou se naopak na případném jmenování vlády s podporou komunistů.

Zeman tvrdší k nepřizpůsobivým, kníže k nemocným. A pokud jde o KSČM...
Foto: hns
Popisek: Miloš zeman a Karel Schwarzenberg

První rozdíl je patrný už z odpovědi na otázku, která zjišťovala, co je podle dotyčných kandidátů největším problémem České republiky. Podle Zemana je největším nešvarem nedostatek investic a díky tomu pomalý nebo žádný hospodářský růst. Řešením je prý změna struktury státního rozpočtu.

Schwarzenberg spatřuje rovinu tohoto problému zcela jinde. „Hlavní problém České republiky jsou její občané, kteří si musí uvědomit, že problémy hospodářské korupce, nespolehlivosti, deziluzi a podobné si musejí vyřešit sami. Nikdo jiný to za ně neudělá. Vláda v tom může být aktivní, ale bez účasti občanů může dokázat jen velmi málo," říká.

Zeman pro bezplatné zdravotnictví

Ani v otázce zdravotnictví se politici neshodnou. Zatímco Karel Schwarzenberg podporuje spoluúčast pacientů ve zdravotnictví, protože jen tak si pak prý začneme vážit svého zdraví a budeme se o ně sami starat, Miloš Zeman zastává opačný názor. Podle něj má být zdravotnictví bezplatné, jak je zakotveno v Listině práv a svobod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS:  Zadavatelé mají možnost zjistit údaje o dodavatelích ze třetích zemí

19:28 ÚOHS: Zadavatelé mají možnost zjistit údaje o dodavatelích ze třetích zemí

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže aktualizoval své stanovisko „Možnost zadavatele definovat účast…