Zemanův vzestup se zastavil. Švejnar nad ním stále vede

26.06.2012 16:18

Podle průzkumu agentury Factum Invenio v prezidentské volbě stále vede Jan Fischer. Ekonom Jan Švejnar na něj sice ztrácí, Miloš Zeman jej ale zatím na druhém místě nevystřídal.

Zemanův vzestup se zastavil. Švejnar nad ním stále vede
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman v rozhovoru

Fischer by vyhrál se ziskem 25,3 procenta a druhý Švejnar má sympatie 15,8 procenta voličů. Zeman na jaře snížil náskok dvou hlavních favoritů, aktuálně se ale růst jeho podpory zastavil na úrovni 13,4 procenta.

Jiří Dienstbier si polepšil a nyní má podporu 8,5 procenta hlasů. Následuje ho Jana Bobošíková (7,6 %), aktuálně jediná ženská prezidentská kandidátka se ziskem nad 3 procenta. Kandidáti za TOP 09 si podle aktuálního prezidentského modelu pohoršili a přesunuli se na sedmou a osmou pozici (Karel Schwarzenberg, 5,2 % a Zdeněk Tůma, 4,0 %).

Vladimíru Dlouhému, který oznámil svoji kandidaturu v průběhu dotazování tohoto průzkumu, přisuzuje volební model znatelně méně než 3 procenta, od nichž Factum Invenio zveřejňuje konkrétní výsledky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

10:50 12 milionů dala ČR na jedlý hmyz. „Abyste nejedli chráněné cvrčky.“

Na vývoj laboratorních metod pro identifikaci druhů hmyzu určených pro lidskou spotřebu přispělo Min…