„A jak dlouho může tato opičárna trvat?“ Ondřej Neff se pozastavil nad posledním prohlášením policie ke kauze Čapí hnízdo. A navrhuje zákon

30.11.2018 7:30

Tým vyšetřující únos Babiše mladšího udělal úkony, které si předsevzal, oznámil ve čtvrtek náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. „Jak dlouho může tato opičárna trvat?“ ptá se ve svém komentáři serveru neviditelnypes.cz jeho šéfredaktor Ondřej Neff a zároveň dodává, že tak velké kauzy jsou nevyřešitelné a spíše by pomohlo, kdyby se přijal zákon, že občané s devíticiferným majetkem nepodléhají právu.

„A jak dlouho může tato opičárna trvat?“ Ondřej Neff se pozastavil nad posledním prohlášením policie ke kauze Čapí hnízdo. A navrhuje zákon
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

„Do historie českého alibismu vepsala policie další pěkný odstavec. Aspoň jsme se v čase předvánočním zasmáli. A pak že policie není k ničemu!“ komentuje Vondráškovo prohlášení Neff s tím, že vyšetřování Čapího hnízda trvá přes rok a policejní a soudní vyšetřující orgány bezpochyby též vykonaly předsevzaté úkony. „Věc má ale háček, výsledek je nula,“ dodává.

Výsledek nula tedy alespoň v případě, pokud nepočítáme rozvrat politické scény, posílení extremismu, všeobecná nejistota, píše Neff. Prostor pro spiklenecké teorie je totiž rozlehlý. „Část veřejnosti věří, že policie záměrně věc zdržuje na nátlak Andreje Babiše. Další část si myslí, že policie úmyslně zdržuje, protože nemá co před soud předložit a bojí se blamáže. A části veřejnosti je to jedno a jiné části se z toho dělá zle,“ shrnul rozpoložení české společnosti v této kauze.

„A jak dlouho může tato opičárna trvat? V podstatě nekonečně. Velké ryby a velké kauzy jsou v tomto státě nevyšetřitelné,“ míní Neff a v souvislosti s tím připomíná například Davida Ratha, který dokonce kandidoval v posledních volbách. „To je přece už definitivní výsměch průchodu práva,“ dodává rozlíceně.

„Možná by pomohlo, kdyby se přijal zákon, že občané s devíticiferným majetkem nepodléhají právu,“ uzavírá s tím, že to tak zřejmě je, ale kdyby to bylo ve sbírce zákonů, bylo by to aspoň transparentní.

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…