Akce na představení islámu na českých školách: Po zveřejnění kritických ohlasů organizátoři reagují

02.05.2014 10:32 | Zprávy
autor: dkr

Koordinátorka projektu „Muslimové očima českých školáků“ Klára Popovová reagovala na některé názory na zmiňovaný projekt, které zveřejnily ParlamentníListy.cz. Vyjádřila zklamání, že se dostává více prostoru aktivistovi v boji proti islámu než odborníkům z akademické půdy. Vyvrátila také tvrzení, že by se USA snažily tímto projektem šířit islám v Evropě.

 Akce na představení islámu na českých školách: Po zveřejnění kritických ohlasů organizátoři reagují
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Výzkumný a vzdělávací projekt „Muslimové očima českých školáků“ - takový název nese akce, jež má českým školákům prezentovat islámskou kulturu a netají se ambicí odstraňovat předsudky, které prý v české společnosti vůči tomuto vyznání jsou. Sama koordinátorka projektu Klára Popovová zdůrazňuje, že projekt má českým školákům přiblížit zásady kritického vnímání informací a dopomoci tak k větší toleranci ve společnosti. Jde tedy o způsob zacházení s informacemi a také o přístup k nim.

ParlamentníListy.cz zveřejnily protichůdné reakce politiků na zmiňovaný projekt pod názvem „Islám přichází za českými školáky, i za peníze USA. Kníže a Filip to chválí, ale jiní...“ Koordinátorka projektu Klára Popovová zaslala serveru svou reakci na některé z publikovaných názorů.

Projekt není zaměřen na vnucování islámu

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

12:54 Macinka se po sérii „vylomenin“ právě dočkal odměny

Čtení výtisku Rudého práva při projevu prezidenta, ironická poznámka na stejné téma, dobírání si nov…