„Ať si to užije.“ Senátor Fischer v pasti? Jde o homosexuály. Vážný vývoj

16.10.2022 20:21

Senátor a prezidentský kandidát Pavel Fischer si vysloužil kritiku za svůj nedávný rozhovor, v němž upozornil na nebezpečí obchodu s dětmi, který by se prý mohl rozrůst v důsledku uzákonění homosexuálních sňatků. Článek na serveru Alarm jej obvinil z šíření dezinformací a stigmatizace sexuálních menšin, což pobavilo europoslance Zahradila, který připomněl, že sám Fischer vždy patřil k největším „bojovníkům proti dezinformacím“. Senátor však následně svá tvrzení podepřel důkazy. Po nedávné vraždě v Bratislavě od politiků zaznívají slova o útocích z nenávisti, ale také o zneužívání tragédie k prosazování politické agendy.

„Ať si to užije.“ Senátor Fischer v pasti? Jde o homosexuály. Vážný vývoj
Foto: Repro ČT
Popisek: Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer

Senátor a kandidát v nadcházející prezidentské volbě Pavel Fischer se stal terčem kritiky serveru Alarm pro své názory na právní úpravu stejnopohlavních svazků, které projevil ve svém nedávném rozhovoru pro Deník N. Fischer v něm upozornil na nebezpečí obchodu s dětmi, který by se podle něj mohl rozrůst jako nežádoucí následek případného uzákonění homosexuálních sňatků, o němž se dlouhodobě debatuje. Senátor se domnívá, že se v rámci společenské diskuse vedené na toto téma dostatečně nepřihlíží k právům dětí. „Nejsem lidový kazatel. Pokud lidé dodržují zákony České republiky, je mi úplně jedno, v jakých svazcích žijí,“ odpověděl Fischer na dotaz, co si myslí o tzv. manželství pro všechny. Následně však navázal: „Manželství je ale vážná věc, protože je také o dětech, a dosud jsem v této debatě starost o děti neslyšel. Dneska si děti můžete zabezpečit za úplatu z náhradních mateřství. Kdybychom připustili, že dáme na roveň manželství a stejnopohlavní svazky, posilujeme tím obavy, že se děti budou shánět na trhu a že se s nimi bude obchodovat. Nikdo mě zatím neubezpečil, jak bychom garantovali, že se to nebude dít. Tohle je věc, která by se měla také připomínat.“

Anketa

Jste ještě schopni zajistit si dostatek kvalitního jídla?

16%
hlasovalo: 16313 lidí

Fischerova slova ve svém článku pro online deník Alarm odsoudila pedagožka z Masarykovy univerzity Lucie Jarkovská, která senátora obvinila z „naslouchání dezinformacím“. Upozorňování na nebezpečí obchodu s dětmi podle ní přispívá ke stigmatizaci osob s nestandardními sexuálními preferencemi, neboť taková rétorika z nich prý dělá „nebezpečná monstra“. Spojování etického problému asistované reprodukce s tématem stejnopohlavních sňatků označila za „nebezpečnou manipulaci“, která má údajně za cíl poštvávat společnost proti sexuálním menšinám. Jarkovská dokonce Fischerovy výroky přirovnala k dávným pověstem o rituálních vraždách, z nichž byli mnohdy viněni židé, jakož i k novodobým teoriím amerického hnutí QAnon, které obviňují vrcholné politické elity ze zneužívání dětí.

Fischer si ovšem za svým výrokem stojí. Ve svém posledním vyjádření na Twitteru jej podepřel konkrétním příkladem prodeje dětí. Ten podle informací Seznam Zpráv odhalili před třemi lety pražští detektivové, kteří zjistili, že si homosexuální muži ze zahraničí v Praze kupují děti na objednávku odnošené chudými ukrajinskými matkami.

 

 

Výše zmíněný článek publikovaný deníkem Alarm mimo jiné pobavil europoslance za ODS Jana Zahradila, který jeho obsah krátce okomentoval ve svém statusu na Facebooku „Vynikající. Senátor Fischer, který celou svou kariéru postavil na paranoidním boji proti ‚dezinfo‘, je už sám za dezinformátora. Jdou po něm tvrdě woke aktivisté a začíná se ošklíbat i pražská kavárna, na kterou ve volbách spoléhal. Nakonec mu zbude jen ta KDU-ČSL,“ napsal bývalý první místopředseda občanských demokratů a někdejší šéf Strany evropských konzervativců a reformistů. Závěrem na adresu senátora Fischera ještě dodal: „Ať si to ovoce, co pomáhal vypěstovat, teď pěkně sežvýká. Každý Robespierre nakonec narazí na svého ještě radikálnějšího kata.“

Téma homosexuálních osob a jejich právního statusu se v posledních dnech opět dostalo do pozornosti českých a slovenských médií v souvislosti s nedávnou vraždou dvou lidí před vchodem do gay klubu v Bratislavě. Vyšetřovatelé totiž pracují s verzí, že motivem útoku mohl být nesouhlasný vztah pachatele vůči komunitě LGBT. Ačkoli se policejní vyšetřování nachází teprve v počáteční fázi, řada politiků brzy vyvodila vlastní závěry. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová měla ve vyšetřování jasno hned první den po střelbě a o své domněnky se neváhala podělit na sociální síti Facebook, kam napsala: „Tři roky říkám, že i slova jsou zbraň. Že my politici jsme zodpovědní za každé jedno slovo, které vyslovíme. Přesto zde mnozí bezohledně zaplňují prostor nenávistí. Zlobí mě, že ani někteří prokurátoři a soudci verbálním trestným činům nepřikládají důležitost a nepovažují je za nebezpečné. Tři roky mluvím a upozorňuji, že to nemusí skončit jen u slov. Podle dosavadních informací střelba v bratislavské kavárně, kde se scházeli zejména lidé z komunity LGBTI, byla trestným činem z nenávisti k menšině. Z nenávisti již dlouhodobě živené hloupými a nezodpovědnými výroky politiků. Tato nenávist stála nevinné lidské životy. Přestaňte s tím, dokud nebude stát další.“

Někteří jiní politici však odmítli snahu udělat z vraždy politické téma. Poslanec slovenské Národní rady z opozičního hnutí Republika Milan Mazurek zkritizoval prezidentku Čaputovou a některá média, která se podle něj snaží zneužít tragédie k propagaci určité politické agendy. „Každému příčetnému člověku je líto nevinných lidských obětí rukama vraha, který se očividně pomátl. Každý odsuzuje krvežíznivé vraždění bez ohledu na motiv bezcitného pachatele. Řekněte mi však i vy. Nemáte ten pocit, že současná média, Čaputová a liberální politici jen čekají na takové tragédie s cílem je do pár minut začít využívat proti svým politickým oponentům, kteří s nimi nemají nic společného? Nebo si na nich dělat zvrácenou politickou kampaň?“ napsal opoziční zákonodárce na svůj facebookový profil v reakci na výroky Čaputové a dalších a připomněl, že sám byl v posledních dnech terčem nesčetného množství výhrůžek smrtí. Ty přisuzuje démonizaci opozice a rozeštvávání společnosti ze strany médií a provládních politiků po nešťastné události v Bratislavě.

reklama

autor: AKS

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mohl jsem se zbláznit z jeho výroku!“ Klaus se neudržel. Fiala ho rozpálil doběla

18:03 „Mohl jsem se zbláznit z jeho výroku!“ Klaus se neudržel. Fiala ho rozpálil doběla

Jsem obřím kritikem naší vládní koalice. Obřím. Ale já se musím přiznat, že jsem i velkým kritikem n…