„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

06.05.2021 9:52

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní novinář alespoň jednu výpověď. Kroupa uvedl, že jeho zdroj se sešel s Hamáčkem 15. dubna v 10 hodin, ale nejmenoval. V inkriminovaný den se nicméně dle Hamáčkova tvrzení na sociální síti sešel ministr vnitra s pardubickým hejtmanem Martinem Netolickým. Ten potvrdil, co říkal pro iDnes.

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Na dnešek slíbil investigativní novinář Janek Kroupa zveřejnit detailnější verzi svého odhalení o Hamáčkově údajném úmyslu „vyměnit“ Vrbětice za vakcíny a summit Ruska a USA. A také tak učinil.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22998 lidí
V článku je zmíněn nejmenovaný člen ČSSD, který tvrdí, že se mu Hamáček svěřil s úmyslem letět do Ruska. Jak však Kroupa v článku sám píše: „Dopoledne před spolustraníkem nemluvil vicepremiér o tom, že by při vyjednávání o Sputniku a summitu využil fakt, že jako pachatele vrbětických výbuchů odhalily zdejší bezpečnostní složky agenty ruské vojenské rozvědky GRU.“

Ovšem v textu se nachází další podstatný detail, vyplývající z této věty: „Tak to aspoň svěřil spolustraníkovi, kterého si po předchozím víkendovém sjezdu pozval ve čtvrtek 15. dubna na desátou hodinu dopolední na Ministerstvo vnitra.“

Na twitterovém účtu Jana Hamáčka přitom visí tento status z 15. dubna, sdílený v 10.40. „Dnes jsem se sešel s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Hovořili jsme o dalším směřování ČSSD. Dohodli jsme se na další spolupráci, Martin bude pokračovat jako náš odborný mluvčí pro oblast místního rozvoje,“ informoval Hamáček, což celkem odpovídá tomu, co uvádí ve svém článku Kroupa, že šlo o schůzku týkající se strategie ČSSD pro získání volebních preferencí.

Tyto skutečnosti už glosoval novinář MF Dnes Petr Kolář, kde už také Netolického odhalili. „Takže celý včera Jankem Kroupou s pompou avizovaný materiál dokládající Hamáčkovu vlastizradu ze všeho nejvíc připomíná text Slobodné Európy ‚Analýza dokázala hovno‘,“ shrnul.

„Každopádně jestli má být tohle nejsilnější podpůrný argument Seznamu pro jejich tvrzení, může se Hamáček kouknout znovu na Pulp Fiction a pak parafrázovat Kroupovi: ‚Já jsem Uši. A ty jsi až po uši v hovnech.‘,“ míní Petr Kolář.

„Na úvod, kdy jsme si řekli, co je nového, tak mi říkal, že poletí do Moskvy a ten obsah se týkal očkování, že tam chystá cestu. Toto tam zaznělo, to můžu potvrdit,“ řekl serveru Netolický. „Ten den se o té cestě i psalo,“ uvedl.

„Potvrzuji, že jsme se 15. dubna viděli. V rámci obecné rozpravy jsme se bavili i o tomto, ale hlavním účelem byla moje kandidatura do Poslanecké sněmovny, spolupráce na tématu místního rozvoje a to, že jsem mu řekl, že kandidovat nebudu a vysvětloval jsem mu osobní důvody proč. Takto to bylo, nic víc k tomu dodávat nebudu,“ prohlásil politik ČSSD.

„Odmítám spekulace na téma Vrbětice, to jsem neslyšel, to mi neříkal,“ uvedl pro iDnes.cz pardubický hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

7:55 „Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

TÝDEN V MÉDIÍCH Ústřední vojenská nemocnice měla ihned jasno, že nákaza prezidenta Miloše Zemana cov…