„Babiš. Babiš. Babiš.“ Vondráček na ČT shrnul za minutu, na co vláda potřebovala hodiny

20.03.2024 22:00 | Monitoring

Druhým dnem poslanci řeší, zda je předseda hnutí ANO bezpečnostním rizikem pro Českou republiku. Za bezpečnostní riziko podle něj vláda zaměňuje svobodu názoru. Je to až absurdní humor, Babišovo jméno zaznělo 144x, uvedl v pořadu místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček. Moderátor Daniel Takáč byl ve varu, nechápal, že opozici vadí, že v Parlamentu mluvila tentokrát několik hodin vláda, a podrobně rozebíral i Babišovy kontroverzní výroky.

„Babiš. Babiš. Babiš.“ Vondráček na ČT shrnul za minutu, na co vláda potřebovala hodiny
Foto: ČT24
Popisek: Radek Vondráček v pořadu Interview ČT24 moderovaném Danielem Takáčem

Mimořádné jednání chtěli vládní poslanci kvůli Babišovým výrokům, které podle nich zpochybňují orientaci země, a kvůli jeho e-mailu, v němž žádal informace o ministru zahraničí a který se dostal omylem na veřejnost.

Vondráček se v úvodu pustil do definice pojmu bezpečnostní riziko, za které Babiše představitelé vlády označují: „Definujeme si, co je bezpečnostní riziko, když člověk říká své názory a říká si, co si myslí? Když chce pomoci Ukrajině, má svůj pohled na věc a myslí si, že je lepší, když budeme směřovat k míru? To přece není bezpečnostní riziko, to je svoboda názoru,“ uvedl Radek Vondráček.

„Jestli je někdo militantní, tak je to v tuto chvíli vláda, její pozice, názory a to, co se tu představuje jako monopolní jednotný názor, který by měl převážit,“ podotkl.

„Opozice tu proboha není od toho, aby jenom přikyvovala vládě, a to, co jsem dnes slyšel, že nejsme demokratická opozice, protože my nesouhlasíme s touto vládou a jak to vede, to už je přece za hranou,“ pokračoval Radek Vondráček. „Takže označovat někoho za bezpečnostní riziko, když s vámi nesouhlasí a má jiný názor, ve svobodné zemi je pro mě za hranou. A označovat stranu za nesystémovou a nedemokratickou, protože má své řešení problémů, je také za hranou,“ dodal.

Celá mimořádná schůze k bezpečnostním hrozbám je podle Vondráčka zbytečná. „Koalice si svolala opoziční schůzi vůči opozičnímu lídrovi. Svým způsobem je to až absurdní humor.“

Opozici vadí, že v Parlamentu mluvila tentokrát několik hodin vláda. „Oni nechtěli, aby Andrej Babiš mluvil jako první, tak si vymysleli konstrukci, že bude mimořádná schůze, dopředu se jich přihlásilo patnáct a celý den jsme jen poslouchali o Andreji Babišovi. Jeho jméno zaznělo 144x. Nechali jsme si to spočítat. Jenom pan premiér řekl Andrej Babiš 37x. Celé je to zabalené do rádoby balíčku, že řešíme nějakou bezpečnostní politiku. Celé to bylo jen proti Andreji Babišovi. První den nám nedali vůbec prostor a bylo to jednostranné,“ uvedl Vondráček.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

17:17 Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

Ředitelka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová uvedla, že útočník, který postřelil prezi…