"Babišův" herec Stropnický zpochybnil řeči umělců z Národního: Za Buriana bych ruku do ohně nedal

07.08.2013 9:46

Po odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana se ministr kultury Jiří Balvín stal „miláčkem“ značné části herecké obce. Herec, diplomat a sám bývalý divadelní ředitel Martin Stropnický však upozorňuje, že příběh ředitele Buriana rozhodně není křišťálově čistý. A při té příležitosti také Barboře Tachecí vysvětlil, co si slibuje od svého politického angažmá v hnutí ANO 2011 Andreje Babiše.

"Babišův" herec Stropnický zpochybnil řeči umělců z Národního: Za Buriana bych ruku do ohně nedal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herec Martin Stropnický

„Jeden z pocitů, který mě do politiky vehnal, je ten, že mám podobný pocit jako v letech osmdesátých. Z každodenního života. Ať jdu na třídní schůzku, na úřad, k doktorovi, nebo si něco koupit, mám pocit, že stále častěji jsou na rozhodujících místech lidé průměrní a podprůměrní,“ vykládá herec v rozhovoru pro MF Dnes. „A ti lidé, kteří to umějí, sedí na běžných místech, jak to bylo v těch osmdesátých letech,“ myslí si.

Právě proto se prý spojil s ANO 2011, kde se sešli lidé, kteří za sebou mají relevantní profesní dráhu. „Opravdu nejsme parta, která si potřebuje z první gáže koupit na leasing auto za milion. To opravdu ne,“ ujišťuje bývalý ředitel vinohradského divadla.

Když ministr kultury Jiří Balvín odvolal ředitele Národního divadla Jana Buriana, vyjádřil se podle redaktorky Tachecí Stropnický tak, jako by jeho krok hájil. To však herec při rozhovoru odmítl. „Stala se krajní nepřístojnost a ministr Balvín tak udělal své vládě medvědí službu, hůř už to udělat nemohl,“ říká k samotnému odvolání.

Odvolání však podle něj vedlo k naprosto neuvěřitelnému opěvování kvalit odvolaného ředitele Buriana. „Příběh ředitele Buriana je složitější a byl z něj vytvořen falešný mučedník,“ myslí si Stropnický. „Schopnosti pana Buriana jsou přeceňovány a ruku do ohně bych za jeho charakterové vlastnosti nedal,“ zhodnotil Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…