Washingtonský Institut pro studium války upozornil, že Američané sice povolili použít americké zbraně proti některým cílům v Rusku, ale prý jde jen o 16 procent ruského území, které by mohly ohrozit systémy ATACAMS a další zbraně. To znamená, že 84 procent ruských jednotek, které by mohli Ukrajinci zničit, či alespoň oslabit, mohou zůstávat v klidu. Zatím.
„Omezená změna politiky Bidenovy administrativy, která Ukrajině dovoluje používat zbraně dodané USA k úderu na některé ruské vojenské cíle v malé oblasti na ruském území, zmenšila velikost ruského pozemního útočiště maximálně o 16 procent. Změna politiky USA, i když jde o krok správným směrem, je sama o sobě nedostatečná a není schopna narušit ruské operace ve velkém měřítku,“ upozornili analytici institutu s tím, že Američané mají možnost pomoct Ukrajincům mnohem víc, pokud by jim dovolili zasáhnout ruské vojenské cíle hlouběji v týlu.
Přesto si Ukrajinci jeden úspěch připsali. Jeden z ukrajinských dronů prý v hloubi ruského území zničil vzácnou stíhačku páté generace Su-57, v přepočtu jde o rozmezí od 805 milionů korun až 1,24 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 11 | 0
Další články z rubriky

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom