„Bojuj, Andreji!" Orbán se ozval a mnohé naštve

11.01.2023 14:13

Maďarský premiér Viktor Orbán kvitoval rozhodnutí pražského městského soudu, který v kauze Čapí hnízdo osvobodil šéfa ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše. „Rád vidím, že na faktech stále záleží!" uvedl premiér Orbán na Twitteru. Bojuj dál, dodal též.

„Bojuj, Andreji!" Orbán se ozval a mnohé naštve
Foto: Hana Brožková
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Andrej Babiš a bývalá manažerka Agrofertu Jana Nagyová si v pondělí vyslechli osvobozující rozsudek, který zatím nepravomocně ukončil dlouholetou kauzu čerpání evropských dotací na farmu Čapí hnízdo. Rozhodnutí soudu na svém Twitteru kvitoval i Babišův přítel, maďarský premiér Viktor Orbán.

„Rád vidím, že na faktech stále záleží!" Uvedl premiér Orbán na Twitteru podle informací serveru abouthungary.hu. „Přeji Andreji Babišovi vše nejlepší. Bojujte dál!" dodal Orbán i směrem k prvnímu kolu prezidentské volby, které se uskuteční o víkendu.

 

 

Orbán se s Babišem přátelí již z dob, kdy byl Babiš předsedou vlády a oba dva státníci si často vyměňují zdvořilosti, navštěvují se a vzájemně se podporují před volbami. Orbán tak například Babiše podpořil před sněmovními volbami v roce 2021, kdy tehdejšího premiéra navštívil jen pár dnů před konáním voleb.

Babiš tehdy s Orbánem řešil podle informací serveru Echo24.cz zejména nelegální migraci a dopady pandemie covidu-19. Orbána Babiš opakovaně označil za svého přítele a oba státníci se scházejí i v době, kdy je Babiš řadovým opozičním poslancem.

Naposledy se tak setkali v Praze, kdy si Orbán našel na českého expremiéra čas v rámci konání neformálního summitu lídrů EU, který pořádal premiér Petr Fiala. Babiš s Orbánem podle serveru Novinky.cz poobědvali v restauraci Paloma v Průhonicích, kde Babiš bydlí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

4:37 „Milion Ukrajinců, připravte se.“ Mezi řečí o Česku a Evropě. Překvapení

Světu je Západ lhostejný. Je to vidět jak na sdružení BRICS, tak na stavu klesající migrace, pro kte…