ČSSD voliče netáhne a ani nevím, proč by táhnout měla, říká jeden z jejích členů

18. 8. 2018 12:55

Poslanec Ondřej Veselý (ČSSD) natvrdo sdělil svým spolustraníkům, že v senátních a komunálních volbách strana nedopadne dobře.

 ČSSD voliče netáhne a ani nevím, proč by táhnout měla, říká jeden z jejích členů
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Člen Poslanecké sněmovny a někdejší starosta Písku Ondřej Veselý v nadcházejících komunálních volbách povede kandidátku sociálních demokratů v tomto jihočeském městě. Ve vyjádření pro deník Právo však zdůraznil, že ČSSD nemůže počítat s nějakými oslnivými výsledky.

„Tam, kde se bude bojovat podle stranických značek, tak tam podle mého názoru dopadneme špatně. Značka ČSSD netáhne a ani nevím, proč by táhnout měla. Šanci máme tam, kde se bude volit podle osobností a ti lidé budou volit je,“ řekl Veselý.

Zdá se však, že nevalné vyhlídky nepřičítá současnému vedení strany, ale ještě předchozímu vedení Bohuslava Sobotky. Až kdyby se ukázalo, že ČSSD klesne v komunálních volbách pod 7 procent, obrátí se prý nespokojenost sociálních demokratů zřejmě i proti současnému Hamáčkovu vedení. Poslanec Jaroslav Foldyna nebo bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek to vidí dost podobně. Komunální a senátní volby budou podle nich pro ČSSD pomyslným dnem, od něhož se může odrazit. Především podle Foldyny cestu na dno zařídil již zmiňovaný Bohuslav Sobotka.

„Liberální část ČSSD, která dominovala v posledních letech, ztratila kontakt s realitou a soc. dem. hledá cestu k reálným problémům,“ řekl Foldyna.

Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka se snaží vlít svým spolustraníkem do žil přece jen nějaký optimismus. Podle Chvojky má ČSSD jak v komunálních, tak v senátních volbách silné kandidáty a v Senátu prý dokáže uhájit postaveni nejsilnější strany v horní komoře Parlamentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…