„Che che che che.“ Moravec dostal odpověď. Přímo v Televizních novinách

31.01.2021 20:28

Poradce premiéra Andreje Babiše a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se vyjádřil ke spekulacím, že by se opět mohl vrátit do čela Ministerstva zdravotnictví. Že se něco takového chystá, zaznělo v nedělních Otázkách Václava Moravce s tím, že by resort převzal premiér Babiš a on by se stal výkonným ministrem. „Che che che,“ slyšela redaktorka Novy do telefonu.

„Che che che che.“ Moravec dostal odpověď. Přímo v Televizních novinách
Foto: Screen Partie TV Prima
Popisek: Roman Prymula v Partii TV Prima

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10452 lidí
V nedělních Otázkách Václava Moravce zaznělo, že by mohlo dojít k další výměně na křesle ministra zdravotnictví. Jan Blatný (za ANO) by mohl skončit do dvou týdnů. Celý resort by si pod svá křídla mohl převzít sám premiér Andrej Babiš (ANO). Má mu pomoct bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.

O výměně na resortu zdravotnictví v neděli informoval moderátor Václav Moravec. Jan Blatný (za ANO) má podle informací pořadu odejít do 14 dnů. „Podle informací Otázek ověřených ze dvou na sobě nezávislých zdrojů by mělo do dvou týdnů dojít k další změně na Ministerstvu zdravotnictví – měl by odejít současný ministr zdravotnictví Jan Blatný. S tím, že se uvažuje o tom, že by řízení resortu zdravotnictví převzal buď Andrej Babiš, nebo Roman Prymula,“ poznamenal moderátor.

Dodal, že Prymula by měl být jakýmsi „výkonným ministrem“, který by úřad reálně řídil, nejspíš z pozice náměstka. Formálně by ministerstvo vedl osobně premiér Andrej Babiš.

Prymula, jenž byl ministrem na podzim zhruba měsíc, pozici musel opustit poté, co v deníku Blesk vyšla jeho fotografie, jak vychází z restaurace na Vyšehradě, která měla být tou dobou kvůli vládním protiepidemickým opatřením zavřená. Podle ČT Prymula v posledních týdnech navštěvuje jednání vlády.

Sám však o ničem netuší. „Nevím o tom, nikdo se mnou nemluvil,“ vyjádřil se o spekulacích Prymula pro televizi Nova.

„Che che che. To jsou zatím Moravcovy tvorby, nevím jako… fakt. Nikdo se mnou nemluvil,“ dodal.

Šéf vlády Andrej Babiš odmítl na Moravcovy spekulace reagovat. „Na spekulace antibabišovského pořadu OVM nehodlám reagovat,“ napsal pro ČTK. Později se vyjádřil, že o Blatného výměně neuvažuje.

Pokud by však Babiš změnil názor, prezident Miloš Zeman by výměnu na ministerstvu uvítal. „Já sám bych upřímně řečeno uvítal, kdyby zůstal ministrem zdravotnictví pan Prymula, a sice z toho důvodu, že pan Blatný je odborník na dětskou hemofilii, což je dosti daleko od dnešní pandemie. Nicméně plně respektuji názor premiéra, který si může vybrat své ministry,“ řekl Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

13:40 „Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Město naplánovaných, ale nedodělaných staveb. Tak zhodnotil Brno průvodce po j…