„Chránit ČT, chránit demokracii!“ hlásá STANař. A bere z ČT statisíce

22.02.2023 13:42 | Ze sítí

Jana Bobošíková upozorňuje na „gigantický střet zájmů“ poslance Jana Laciny (STAN), který se stal zpravodajem kontroverzního zákona o veřejnoprávních médiích, ale přitom je sám dlouhodobě spojen s Českou televizí. Pětikoalice chce podle Bobošíkové dostat veřejnoprávní média plně pod svoji kontrolu.

„Chránit ČT, chránit demokracii!“ hlásá STANař. A bere z ČT statisíce
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Místostarosta Prahy 6 a člen politického hnutí Starostové a nezávislí Jan Lacina

Bobošíková si ve svém pořadu Aby bylo jasno posvítila na novelu zákona, která se bude schvalovat v Poslanecké sněmovně tento týden a podle níž bude část členů Rady České televize a Rady Českého rozhlasu volit Senát. „Pětikoalice chce dostat veřejnoprávní média plně pod svoji kontrolu. V řeči Petra Fialy se tomu říká posílení nezávislosti klíčových médií veřejné služby,“ říká ironicky Bobošíková s tím, že při projednávání tohoto zákona padly u pětikoalice veškeré zábrany.

Předseda komise pro sdělovací prostředky v Senátu David Smoljak (STAN) se například neudržel a po zveřejnění plánu vlády na příslušnou novelu prohlásil, že „volba teď bude v jejich režii.“ Smoljakova radost z toho, „jak v režii pětikoalice dostává pluralita názorů jak ve veřejnoprávních médiích, tak i v parlamentu na frak, má pevný základ,“ říká Bobošíková.

Důvod je podle ní prostý a to, že zpravodajem zákona se i přes parlamentní zvyklosti stal Smoljakův stranický kolega a nadřízený Jan Lacina (STAN). „Přitom původně měl mít zákon úplně jiného zpravodaje, a to opozičního poslance Martina Kolovratníka (ANO). Ve sněmovně je totiž zvykem, že zpravodajem vládního zákona bývá zástupce opozice, ovšem když jde o ČT a tzv. nezávislost veřejnoprávních médií, je 30 let parlamentních zvyků zapomenuto,“ pokračuje sarkasticky Bobošíková.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Ve frakci Patrioti pro Evropu překreslíme mapu Evropy

Co přesně tím myslíte? Jak překreslit? A věříte tomu, že je EU reformovatelná, a že to dokážete? Vaše frakce je údajně třetí nejsilnější, to znamená, že nemáte většinu. Navíc mi přijde, že s těmi největšími nesmysli přichází EK a nevím, zda jim tak můžete zabránit? Fandím vám, jen si nemyslím, že je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

co se divíte?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusedanusa , 22.02.2023 14:46:10
je to stanař, takže to slušnej člověk nebude

|  7 |  0

Další články z rubriky

Bombardují nemocnice, západním firmám je to jedno. Ukrajinská ekonomka po nich chce miliardy

15:15 Bombardují nemocnice, západním firmám je to jedno. Ukrajinská ekonomka po nich chce miliardy

Ekonomka a expertka na ruskou ekonomiku a americko-ruské vztahy Elian Ribakova se zlobí na západní f…