„Co si myslíte o Hitlerovi?“ Excentrická aktivistka šla 17. listopadu provokovat studenty v Praze. Zde je VIDEO

19.11.2018 13:15

Herečka a aktivistka Jana Yngland Hrušková se rozhodla při příležitosti oslav 17. listopadu 1989 natočit video. Setkala se s aktivisty ze Socialistické solidarity. Po úvodních špičkách, kdy si prohlížela transparenty a socialističtí aktivisté ji nabádali, aby nešahala na cizí majetek, se rozběhla diskuse o Hitlerovi, Okamurovi a SPD. „Malíř pokojů, a podívej, kam to dotáh,” prohlásila Jana Hrušková o Hitlerovi. Aktivisté pro změnu projevovali chutě znovu střílet fašisty. Pak se jich Hrušková zeptala, koho tím myslí...

„Co si myslíte o Hitlerovi?“ Excentrická aktivistka šla 17. listopadu provokovat studenty v Praze. Zde je VIDEO
Foto: Repro Facebook Jany Hruškové
Popisek: Aktivistka Jana Hrušková na videu ze 17. listopadu 2018

Jana Yngland Hrušková je excentrická aktivistka, která také chtěla kandidovat na prezidentku. Podle deníku Aha se za ni stydí její vlastní sestra, která hrála Popelku v pohádce stejného jména. Jana Hrušková proslula například výroky: „Pokud podporujete migranty, tak jste perverzáci a znásilňujete malé holčičky. To si doma rovnou pusťte dětské porno!“ nebo „V Evropě je spousta lidí, co se těší, až tu islám začne kralovat.“

Aktivisté se jí ze začátku snažili nabízet letáčky, na kterých byli Tomio Okamura spolu s Andersem Breivikem popsáni jako jedno zlo. „Vy myslíte, že všichni ti lidé jsou nevinní,“ stáčela Hrušková debatu na africké migranty. „To je jedno, potřebujou pomoct, tak jim pomůžeme,“ ozvalo se od jednoho z příznivců Solidarity. „Vy si ji také zasloužíte,“ dodal mladík. „Paní Hrušková, co si myslíte o Adolfu Hitlerovi?“ zazněla další otázka. „Malíř pokojů, a podívej, kam to dotáh,“ svěřila se sestra slavné herečky. „Máte pocit, že genocida několika milionů Židů je úspěch?“ přišla doplňující otázka. „Úspěch právě že ne, ale i ty ho znáš, i ty si o něm povídáš, i ty se mě na něj ptáš,“ rýmovala bývalá kandidátka na prezidentku odpověď.

Jeden ze solidaristů prohlásil, že jeho příbuzní skončili v koncentračním táboře, protože stříleli fašisty. „Mělo by se to zopakovat,“ navrhl někdo. S tím Hrušková souhlasila, ale požádala přítomné, aby jí definovali fašismus. „Podle mě je to láska k destrukci, xenofobie a touha po elitářství,“ svěřil se mladík. „Tak já jsem fašista podle vás? Kolik lidí jsem už zabila?“ ptala se herečka. Jeden z dotyčných uvedl, že by mohla někoho inspirovat.

Zaznělo také, že Hrušková dělá stejnou práci, jako dělali lidé pro Hitlera před zvolením. „A kdo je tady u nás Hitler?“ ptala se opět Hrušková. „Může být SPD, může být Tomio Okamura, může být prostě všichni tihleti lidi,“ zaznělo obvinění na předsedu SPD od mladíka, se kterým se Hrušková bavila. „V důsledku vaší práce budou umírat lidský bytosti, uvědomte si to,“ apeloval na herečku a aktivistku. A dodal, že Hrušková prý prohraje a genocida se opakovat nebude. Umírat podle mladíka budou lidé kvůli klimatické změně, ale oni to prý nepřipustí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kasTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…