„Co si to dovolujete! Sejdeme se u soudu.“ Pekarová má vážný problém

29.09.2022 21:50 | Ze sítí

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) si zřejmě svým výrokem o tom, že se kandidáti do Senátu za hnutí ANO snaží dostat do horní parlamentní komory, aby se zde mohli schovat za imunitu, zadělala na malér. Kandidát na senátora Jaromír Dědeček (ANO) to rozhodně nechce jen tak nechat být a političce slibuje soudní dohru.

„Co si to dovolujete! Sejdeme se u soudu.“ Pekarová má vážný problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Markéta Pekarová Adamová

Markétu Pekarovou Adamovou zřejmě znepokojila skutečnost, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš přijel ve čtvrtek do Jihlavy podpořit a pomoct vyhrát senátní volby před druhým kolem senátních voleb kandidátku hnutí Janu Nagyovou, která je stejně jako Babiš souzená v kauze dotací pro Čapí hnízdo, kterou tento týden řeší Městský soud v Praze po týdenní pauze.

Předvolební setkání Babiše a Nagyové v Jihlavě navíc hnutí pořádalo ve stejnou dobu, kdy se v Jihlavě uskutečnil koncert s názvem Volíme slušnost na podporu předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), který postoupil do druhého kola senátních voleb z prvního místa. Druhé kolo se uskuteční v pátek a sobotu.

„Lidé z ANO by chtěli využít Senát jako úkryt před vězením. Tomáš Czernin tam bojuje za svobodnou a demokratickou budoucnost naší země,“ napsala obecně šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na svém twitteru.

Nejvíce se však svým výrokem osobně dotkla Jaromíra Dědečka, právě on se v druhém kole senátních voleb v obvodu Jičín utká s dosavadním senátorem Tomášem Czerninem (TOP 09). Czernin zde získal 28,99 procenta hlasů, druhý Dědeček dostal 26,17 procenta hlasů.

Dědeček se k celé záležitosti rozhodl Pekarové Adamové vyjádřit veřejně na svém facebookovém profilu a bylo vidět, že je značně rozrušený. Z jeho odpovědi zřejmě mít šéfka Sněmovny radost nebude.

„Tohle už vážně přeháníte! Vážená paní Markéto Pekarová Adamová, dnes se setkám se svým právníkem a podnikneme patřičné kroky. Co si to dovolujete! Vážená, pokud si myslíte, že si můžete o mé osobě na internetu říkat, co chcete, tak jste na omylu!“ uvedl.

Nepravdy nebo urážky jsou podle něj často schovávány za princip svobody projevu. „Vedle něj však existuje také neméně významný ústavní princip, a to právo na ochranu osobnosti. To zahrnuje ochranu důstojnosti, jména, vážnosti a cti člověka,“ připomněl Pekarové Adamové, která podle něj nezná právo na ochranu osobnosti, což se prý brzy změní.

„S panem Tomášem Czerninem jsem v senátním duelu já, Jaromír Dědeček.

Já kandiduji do Senátu, protože se chci skrývat před vězením? Co si to vůbec dovolujte! Proč se snižujete k tomu takto veřejně LHÁT! Sejdeme se u soudu, vážená,“ zakončil svůj komentář Jaromír Dědeček.

Pod jeho příspěvkem reagovala facebooková stránka TOP 09 upozorňující, že Pekarová Adamová směřovala svá slova jasně ke kandidátce do Senátu Nagyové. K tomu Dědeček uvedl, že Pekarová „zcela zjevně zneužívá svojí vysoké politické funkce a rozdmýchává zlobu“.

„Je jasné, že zavádějícím zobecněním chtěla poštvat lidi proti kandidátům hnutí ANO. Svým výrokem chtěla záměrně dehonestovat kandidáty. Pokud si toto dovolí někdo v třetí nejvyšší ústavní funkci, kam až to bude pokračovat?! Už těch útoků a rozeštvávání společnosti z vaší strany bylo dost a tohle si já osobně rozhodně líbit nenechám. Očekávám přinejmenším omluvu,“ uzavřel Dědeček.

 

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sebrat ambasádě Ruska elektřinu, plyn, vše. Přední tvář TV NOVA v akci

10:24 Sebrat ambasádě Ruska elektřinu, plyn, vše. Přední tvář TV NOVA v akci

Světlo světa spatřila další z řady petic kolujících českým veřejným prostorem. Tato nová petice přip…